Na sygnale, Z ostatniej chwili

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Opublikowano: 19 lutego, 2021 o 9:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniach od 22 do 28 lutego br. w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Ideą obchodów Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, która zrodziła się ponad 20 lat temu w Ministerstwie Sprawiedliwości, jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Istotnym przesłaniem prowadzonych w tym czasie działań jest uświadomienie osobom pokrzywdzonych, że mogą liczyć na wsparcie i skuteczną pomoc nie tylko podczas tego tygodnia, ale również na co dzień.

W dniach od 22 do 28 lutego br. taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach Policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

W ramach akcji, pomoc i wsparcie można otrzymać również w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Grottgera 50. W dniach od 22 do 26 lutego w godzinach 7:30-15:30 dyżury, podczas których osoby pokrzywdzone będą mogły uzyskać bezpłatną poradę prawną, będą pełnić policjanci Wydziału Kryminalnego.

Na Sądecczyźnie w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem dyżury będą organizowane również m.in. przez sądy i prokuratury:

·         Harmonogram dyżurów w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu,

·         Harmonogram dyżurów w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu znajduje się w załączonym pliku,

·         Harmonogram dyżurów w Prokuraturze Okręgowej w Nowym Sączu oraz w podległych Prokuraturach Rejonowych w Gorlicach, Limanowej, Muszynie, Nowym Targu, Nowym Sączu i Zakopanem.

Jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem? Potrzebujesz pomocy? Otrzymasz ją bezpłatnie w ramach Funduszu Sprawiedliwości .

Komentarze

Partnerzy

gniazdo
herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a