Na sygnale

Ukradł rower górski. Sądeccy Policjanci już go rozliczają z paserstwa!

Opublikowano: Maj 6, 2015 o 10:01 am   /   przez   /   komentarze (0)

Liczne działania podjęte przez sądeckich policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu pozwoliły na odzyskanie roweru skradzionego na początku kwietnia.

8 kwietnia w okolicach sądeckiego rynku nieznany sprawca ukradł rower górski i jeszcze tego samego dnia odsprzedał go po znacznie zaniżonej cenie przypadkowemu mężczyźnie-ten natomiast mimo okoliczności w których dochodziło do transakcji a także podejrzanie okazyjnej ceny, nie wykazał się rozwagą i zakupił rower. Następnie mężczyzna ten sprzedał rower do jednego z lombardów na terenie Nowego Sącza.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu podjęli liczne działania, a w toku pracy operacyjnej ustalili osobę podejrzaną o paserstwo. 5 maja na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, mężczyźnie postawiono zarzut nabycia rzeczy pochodzącej z kradzieży. Mieszkaniec  powiatu nowosądeckiego przyznał się do zarzucanego czynu, skorzystał z przysługującego prawa i dobrowolnie poddał się karze uzgodnionej z Prokuratorem Rejonowym w Nowym Sączu.

Sądecka Policja apeluje, by zwracać uwagę na to, czy podejrzanie okazyjna cena oferowanego produktu i niejasne okoliczności zawierania transakcji nie noszą znamion przestępstwa, a sam towar nie pochodzi z kradzieży. Żadne okoliczności nie zwalniają nas z odpowiedzialności i jeśli nie zachowamy ostrożności podczas dokonywania zakupu (np. sprawdzenie dokumentów produktu, przyczyny okazyjnej ceny) narażamy się na odpowiedzialność karną i zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat, ograniczenie wolności lub grzywna.

 

KMP Nowy Sącz

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a