Na sygnale

Wpadli z narkotykami podczas kontroli drogowej

Opublikowano: 11 września, 2023 o 6:10 am   /   przez   /   komentarze (0)

2 września br. około godziny 2:30 na jednej z ulic w Krynicy-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. W trakcie przeprowadzanych czynności mundurowi poczuli z wnętrza pojazdu charakterystyczną woń marihuany, dlatego postanowili dokładnie sprawdzić samochód. W schowkach znaleźli woreczki z białą krystaliczną substancją oraz papierowy kubek z suszem roślinnym. Dodatkowo kierowca miał przy sobie jeszcze dwie białe tabletki w woreczku strunowym. Mężczyzna przyznał się, że to jego własność i został zatrzymany. Z kolei u pasażerki, która podczas kontroli zaczęła zachowywać się nerwowo, policjanci znaleźli cztery zwitki folii aluminiowej z białym proszkiem. Kierowca i pasażerka audi zostali zatrzymani.

Po sprawdzeniu narkotesterem zabezpieczonych substancji okazało się, że była to marihuana, mefedron i tabletki ecstasy – łącznie blisko 20 gramów. Dodatkowo w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne narkotyki.

W toku dalszych czynności kryniccy policjanci przedstawili dwójce młodych mieszkańców Sądecczyzny zarzut posiadania narkotyków, za co grozi do 3 lat więzienia. Ponadto, z uwagi na nadpobudliwość mężczyzny i podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd po narkotykach, w szpitalu została pobrana od niego krew do badań i jeśli będą znajdować się w niej niedozwolone substancje, mężczyzna poniesie także konsekwencje prowadzenia pojazdu pod ich wpływem.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"