Na sygnale, Z ostatniej chwili

Wybuch butli z gazem w Olszance. Dwie kobiety walczą o życie

Opublikowano: Grudzień 2, 2017 o 12:40 pm   /   przez   /   komentarze (8)

Dzisiaj (2 Grudnia) parę minut po godzinie 12, w budynku mieszkalnym w Olszance (gmina Podegrodzie) doszło do wybuchu butli z gazem. Eksplozja spowodowała także wybuch pożaru. Poważnie ucierpiały 2 młode kobiety (24 i 28-latka). Jedna została straszliwie poparzona. Drugą zmasakrowała fala uderzeniowa wybuchu. 

Na miejscu nadal pracują służby ratunkowe: 9 zastępów Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe, Policja i nadzór budowlany. 

Jest to budynek dwukondygnacyjny. Wybuchła butla z gazemmówi dyżurny stanowiska kierowania PSP2  z 4 osób przebywających wewnątrz zostały poszkodowane i przetransportowane przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego  do szpitala. 

Powiatowy Nadzór Budowlany wydał zakaz wstępu do budynku. Strażacy pomogli zabezpieczyć niezniszczone mienie budynku właścicielowi. Przyczyny i okoliczności wybuchu gazu ustala Policja.

Jesteśmy na Facebooku: Starosądeckie.info 

 

fot. OSP Gołkowice Górne

Komentarze (8)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Grudzień 2, 2017 o 9:56 pm Gormis

  straszne nieszczęście…

  Odpowiedź
 • Grudzień 3, 2017 o 1:46 am PO

  Murarz miał nosa,że do zaprawy murarskiej nie dodawał cementu–skutki tego wybuchu były jeszcze bardziej
  opłakane!!! Mówię to jako ten, który zjadł zęby na budowach! Niech Bóg ma w opiece tą RODZINĘ!!!

  Odpowiedź
 • Grudzień 3, 2017 o 3:20 am :x

  Masakra … takie nieszczęście… dużo siły dla rodziny i powrotu do zdrowia dla dziewczyn!

  Odpowiedź
 • Grudzień 3, 2017 o 9:14 am Anonim

  Te butle powinni zakazać

  Odpowiedź
  • Grudzień 3, 2017 o 1:01 pm FrodoUK

   Nie zakazac, tylko powinny byc montowane poza domem np w budynku gospodarczym a gaz zakopanymi w ziemi rurkami doprowadzony do domu

   Odpowiedź
 • Grudzień 3, 2017 o 2:15 pm mm

  Co to za różnica czy butla jest w budynku, czy poza nim? Jeżeli dojdzie do rozszczelnienia przewodu albo zaworu przy kuchence, efekt jest taki sam. Jak masz butlę w kuchni i coś „syczy” to łapiesz całe badziewie w ręce i wywalasz przez okno lub na balkon. Trzeba tylko odrobinę wiedzy co zrobić i przede wszystkim nie spanikować.

  Odpowiedź
 • Grudzień 3, 2017 o 2:39 pm maki

  Zakopane rurki w ziemi i doprowadzone do domu to nic innego tylko przyłącz gazowy oraz wewnętrzna instalacja gazowa. Zdajesz sobie sprawę jakie są koszty planów, mapek, pozwoleń na jej wykonanie? Jeżeli ktoś nie posiada elementarnej wiedzy co zrobić w przypadku niekontrolowanego wycieku gazu niech lepiej nie posiada w domu w ogóle żadnej instalacji gazowej. Przecież równie dobrze może się zdarzyć nieszczelność w rurze z gazem ziemnym, butli nie ma a jest wybuch. Ludzie powinni wiedzieć że czasami trzeba bardzo niewiele żeby uniknąć tragedii.

  Odpowiedź
 • Grudzień 6, 2017 o 3:07 am edwardo

  Europa jest w stanie wojny z islamskim terroryzmem!!! Pamiętamy te butle skomasowane w Hiszpanii,które miały służyć do zamachu i przypadkowo wybuchły!!! W Polsce każdy kto ma pieniądze może sobie kupić gaz wraz z butlami !!! Takie niebezpieczne medium nie jest POd żadną kontrolą!!! POwinniśmy być mądrzy przed szkodą i kontrolować każdą sprzedaną butlę. Jak to zrobić–mamy systemy komputerowe,PESELy,profesorów,doctorów itd-itp!!! Ma być tanio i skutecznie!!!

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a