Na sygnale, Z ostatniej chwili

Wypadek na ulicy I Brygady. 16-latek z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala

Opublikowano: 8 stycznia, 2021 o 12:42 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Wczoraj około godziny 16.30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ulicy I Brygady.

Jak się okazało, kierujący samochodem osobowym marki Volvo potrącił 16-latka, który wraz z innym chłopcem przechodził na oznakowanym przejściu dla pieszych. Chłopiec z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do sadeckiego szpitala. Kierowca volvo był trzeźwy-mówi podkom. Iwona Grzebyk-Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Na miejscu pracowali policjanci z grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Nadal trwają czynności w tej sprawie, w tym m.in. przesłuchania świadków.

Nadejście zimowej aury, a wraz z nią trudnych warunków drogowych zawsze powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj. Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia.

fot. screen sądeckiedrogi

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a