Na sygnale

Wytwarzał nielegalnie tytoń. Wpadł w ręce policjantów!

Opublikowano: Luty 13, 2018 o 10:57 am   /   przez   /   komentarze (0)

Sądecczyzna. Policjanci z Grybowa zlikwidowali nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi

Przyrządy służące do produkcji wyrobów tytoniowych, 200 pustych opakowań po papierosach, papierosy przygotowane do sprzedaży, 2,5 tys. bletek do tytoniu oraz liście i krajankę tytoniową zarekwirowali policjanci mieszkańcowi Grybowa.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu, realizując czynności operacyjne ustalili, że 58-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu, krajankę, 38 paczek papierosów przeznaczonych częściowo do sprzedaży i sporą ilość pustych opakowań, jak również bibułki do pakowania tytoniu i przyrządy służące do produkcji takich wyrobów.

Funkcjonariusze ustalili, że grybowianin zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych, przez blisko półtora roku. W efekcie mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

KMP Nowy Sącz

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a