Na sygnale, Z ostatniej chwili

Zamiast mierzyć odzież w sklepowej przymierzalni, próbował ukraść smartfony

Opublikowano: 2 maja, 2021 o 9:13 am   /   przez   /   komentarze (0)

27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu próbował ukraść dwa nowoczesne telefony komórkowe. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

24 kwietnia br. sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży smartfonów w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu. Około godziny 14:30 złodziej ze sklepowej półki zabrał dwa telefony komórkowe w opakowaniach zabezpieczających, po czym, trzymając w ręce również ubrania, udał się do przymierzalni. Tam zamiast przymierzać odzież, mężczyzna uszkodził opakowania i wyjął z nich smartfony. Następnie wyszedł z przymierzalni z jednym z telefonów owiniętym ubraniami, a drugi aparat ukrył pomiędzy odzieżą na sklepowej półce. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. Okazało się, że uszkodzone opakowania zabezpieczające zostały w przymierzalni. Informacja o próbie kradzieży z włamaniem oraz ujęciu sprawcy na gorącym uczynku natychmiast została przekazana sądeckiej Policji.

Kiedy patrol przybył na miejsce, złodziej został zatrzymany, a następnie przewieziony do sądeckiej komendy. Mundurowi ustalili, że 27-latek z Lubelszczyzny był znany Policji i był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat więzienia, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego w Nowym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a