Na sygnale

Zatrzymano 29-latka, który usiłował włamać się do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu

Opublikowano: 10 maja, 2024 o 7:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Limanowej, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Limanowej i Starym Sączu oraz dokonanie kradzieży z włamaniem w Gorlicach.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, zajmujący się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej usiłowania włamania do salonu jubilerskiego, do którego doszło 15 kwietnia br. w Limanowej, w wyniku przeprowadzonych czynności i wnikliwej pracy operacyjnej zatrzymali 29-letniego mieszkańca Nowego Sącza. Mężczyzna, który był już wcześniej wielokrotnie karany, usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponadto, w trakcie przesłuchania, mężczyzna opisał również inne przestępstwa, których miał się dopuścić w ostatnim czasie tj. usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu oraz kradzieży z włamaniem w sklepie jubilerskim w Gorlicach, gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tys. złotych.

Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator wystąpił  do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

oprac. Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu

fot. poglądowe

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"