Na sygnale

Złodziej recydywista ze Starego Sącza zatrzymany

Opublikowano: 30 grudnia, 2014 o 3:31 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Policjanci zatrzymali 32-letniego recydywistę, który przez ostatni miesiąc kradł aluminiowe elementy ogrodzenia w rejonie kortów tenisowych przy ulicy Piłsudskiego w Nowym Sączu. Funkcjonariusze zarzucili mu łącznie 12 przestępstw.

Mieszkaniec Starego Sącza został zatrzymany przez patrol prewencji 16 grudnia na ulicy Nawojowskiej w Nowym Sączu. Tego dnia około godziny 8.00 oficer dyżurny otrzymał informację, że ktoś najprawdopodobniej kradnie aluminiowe elementy ogrodzenia przy kortach tenisowych na ulicy Piłsudskiego. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, jednak nikogo tam nie zastali. Wówczas zaczęli sprawdzać okoliczny teren i na ulicy Nawojowskiej zauważyli mężczyznę, który odpowiadał przekazanemu przez dyżurnego rysopisowi. 32-latek był arogancki i pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci wrócili jeszcze na ulicę Piłsudskiego i tam w jednym z obiektów zobaczyli przygotowane do wyniesienia zdemontowane i zgięte panele aluminiowe.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił na zarzucenie 32-latkowi 12 kradzieży aluminiowych elementów ogrodzenia na ulicy Piłsudskiego w Nowym Sączu oraz jednego usiłowania kradzieży. Swoim przestępczym procederem mężczyzna naraził właścicieli na utratę ponad 7 tys. złotych.

Zatrzymany przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Z uwagi na to, że przestępstw dopuścił się po niedawnym wyjściu z więzienia za popełnienie podobnych przestępstw, grozi mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

KMP Nowy Sącz

fot. KMP Nowy Sącz (elementy ogrodzenia)

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"