Najnowsze, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Złote Gody w Starym Sączu. „Na ten medal pracuje się 100 lat”

Opublikowano: 13 października, 2021 o 7:00 am   /   przez   /   komentarze (0)

12 pażdziernika 2021 r. w Domu Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu odbyła się uroczystość wręczenia „Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na miłą i podniosłą ceremonię zaprosił burmistrz Jacek Lelek, wiceburmistrz Kazimierz Gizicki,  przewodniczący rady miasta Andrzej Stawiarski, sekretarz Daniel Śmierciak i kierowniczka starosądeckiego Urzędu Stanu Cywilnego Alfreda Wastag. 

Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji jubilatów i ich rodzin.

Wspólne 50 lat to dowód tej prawdziwiej miłości, wzór mądrego życia i przykład do naśladowania. Zasłużyliście sobie Drodzy Państwo na wyrazy uznania nie tylko Waszych Najbliższych ale również społeczeństwa , wśród którego żyjecie. Dlatego też Burmistrz Starego Sącza wystąpił do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadanie Wam odznaczeń -Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie -którymi dzisiaj zostaniecie udekorowani mówiła kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Starym Sączu Alfreda Wastag.

Ciepłych słów nie szczędził także burmistrz Jacek Lelek, który podkreślał, że obecne na uroczystości pary są niesamowitym świadectwem trwałości rodziny, a dla kolejnych pokoleń Polaków dowodem na to, że tylko rodzina jest drogą narodu. – Czasy, w których przyszło wam budować swoją przyszłość nie były łatwe ani politycznie, ani gospodarczo, ale mimo trudności stworzyliście wasze rodzinne domy, wychowaliście, wykształciliście dzieci, doczekaliście się wnuków, a w wielu przypadkach pewnie i prawnuków. Wasz zapał i poczucie odpowiedzialności za rodzinę pozwoliły budować lepszą przyszłość zarówno dla najbliższych jak i całej lokalnej społeczności. Każdy dzień waszego życia to piękna i bogata karta historii nie tylko rodziny, ale także naszego miasta i naszej gminy – mówił burmistrz.

Medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz kosze z upominkami wręczył burmistrz Jacek Lelek razem z przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Stawiarskim, wiceburmistrzem Kazimierzem Gizickim i sekretarzem Gminy Danielem Śmierciakiem.

Pary obchodzące jubileusz 50-lecie małżeństwa:

Anna i Stanisław Buchmanowie, Zofia Józef Citakowie, Krystyna i Lech Czerpakowie, Maria i Tadeusz Dyrdowie, Emilia i Józef Gądkowie, Józefa i Antoni Gromalowie, Zofia Stanisław i Jankowscy, Jan i Antonina Jurkowie, Józefa i Stanisław Kamińscy, Teresa i Henryk Kądziołkowie, Maria i Henryk Klagowie, Maria i Franciszek Koniccy, Zofia i Józef Obrzudowie, Wiesława i Jan Olszowscy, Danuta i Kazimierz Orłowscy, Stanisława i Andrzej Pancerzowie, Helena i Wawrzyniec Pomietłowscy, Stanisław i Krystyna Sukiennikowie, Urszula i Antoni Sznajderowie, Weronika i Tadeusz Świerkowie, Maria i Stanisław Tokarczykowie, Joanna i Jan Traczowie.

Uroczystość zakończył obiad i poczęstunek dla jubilatów i ich gości oraz wspólny śpiew z Zespołem Regionalnym Starosądeczanie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a