Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Aby człowiek stawał się bardziej człowiekiem

Opublikowano: 18 listopada, 2020 o 8:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Tarnowie 17 listopada została zorganizowana konferencja online poświęcona personalistycznej wizji św. Jana Pawła II.

Widzimy, jak mocno jest dzisiaj przerysowana i zniekształcona antropologia. Człowiek współczesny jest zagubiony, ponieważ został odcięty od korzeni, które go tworzyły na przestrzeni tysięcy i setek lat – zauważył biskup tarnowski Andrzej Jeż, zapraszając do udziału w konferencji „Aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. Pedagogiczne inspiracje nauczaniem papieża Jana Pawła II”.

Przypomniał, że to w Jezusie Chrystusie ujawnia się pełna prawda o człowieku, jego godność i wielkość, sens ludzkiego życia i przyszłość. Zauważył, że człowiek, który dziś zatracił sens swojego życia, pracy, cierpienia, swojej przyszłości, budowania relacji z innymi ludźmi, tym bardziej potrzebuje powrotu do antropologii chrześcijańskiej.

Podczas konferencji zostały zaprezentowane trzy wykłady. Pierwszy, zatytułowany „Jaki człowiek, takie wychowanie – wokół myśli personalistycznej Jana Pawła II”, wygłosił ks. dr hab. Grzegorz Godawa, kierownik Katedry Pedagogiki Społecznej UPJPII w Krakowie. Dr Katarzyna Kutek-Sładek z Katedry Pedagogiki Ogólnej UPJPII w Krakowie podczas swojego wystąpienia mówiła o szczególnym miejscu osób z niepełnosprawnościami w posłudze Jana Pawła II, zwracając uwagę, że to właśnie te osoby przede wszystkim uczą świat, czym jest miłość. „Inny nie znaczy gorszy. Budowanie dialogu z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym” to z kolei temat podjęty przez prof. dr hab. Małgorzatę Dudę, prorektora ds. studenckich i dydaktycznych UPJPII w Krakowie.

Aby przeczytać całość, kliknij TUTAJ.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a