Ludzie z pasją, Ogłoszenia parafialne

Danuta Hejmej odznaczona przez biskupa Andrzeja Jeża medalem „Dei Regno Servivre”

Opublikowano: Listopad 26, 2018 o 9:19 am   /   przez   /   komentarze (0)

Medal „Dei Regno Servire” jest przyznawany za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej. W tym roku Biskup Tarnowski wyróżnił 48 świeckich osób z całej diecezji, wśród tego grona znalazła się Danuta Hejmej ze Starego Sącza. Pani Danuta prowadzi parafialną scholę dziecięcą, pomaga grupie teatralnej młodzieży i jest bardzo zaangażowana w życie parafialne. 

Medale zostały wręczone podczas uroczystości ku czci Chrystusa Króla z udziałem biskupa Andrzeja w katedrze w Tarnowie. W Eucharystii wzięli udział także członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy obchodzą dzisiaj swoje święto patronalne.

Podczas homilii, biskup Andrzej Jeż powiedział: – Dziś nasz kraj i świat rządzą się ustrojem demokratycznym. Winston Churchill zauważył, że demokracja nie jest najlepszym systemem władzy, ale póki co nikt nie wymyślił lepszego. Istnieje jednak słaby punkt demokracji. Zawsze przecież dwóch złoczyńców może przegłosować jednego prawego człowieka. Niestety, tak często się zdarza. Demokratycznie, większością głosów, można przegłosować, czy coś jest prawdą, czy fałszem. Co jest dobre, a co złe. Demokratycznie uznaje się za małżeństwo i rodzinę to, co nim nie jest. Demokratycznie człowiek ma prawo do określania swojej płci. Czy w tym naszym świecie, w rzeczywistości, w której żyjemy, jest miejsce dla Chrystusa Króla? Królestwo i królowanie Jezusa nie należą do porządku tego świata, ale są zarazem już tu obecne i temu światu bardzo potrzebne. Dlatego jesteśmy temu światu jako chrześcijanie bardzo potrzebni. Wiemy doskonale, jeśli idziemy drogą Chrystusa, a jest to służba, troska o bliźniego, przebaczenie, poświęcenie, miłosierdzie, życie w oparciu o prawdę i wartości, wtedy rzeczywiście zmieniamy oblicze tego świataTe medale, to jest dowód uznania za budowanie królestwa Bożego na tym świecie, to jest również przypomnienie, że my wszyscy mamy służyć sprawie królestwa Bożego, bo takie jest zadanie wszystkich chrześcijan.

Odznaczeni:

Maria Adamczyk – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 30 lat z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).

Krystyna Armatys – parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Wielkiej Wsi (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy również do parafialnego Zespołu Synodalnego).

Maria Bobak – parafia św. Marcina Biskupa w Czarnym Potoku (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Jacek Brożek – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach (od 30 lat pełni posługę organisty w parafii Luszowice, prowadzi chór parafialny, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Andrzej Cetera – parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Porębie Radlnej (bardzo zaangażowany w dzieło ochrony zabytków na terenie diecezji tarnowskiej oraz w życie parafialne).

Cecylia Choroba – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Delastowicach (zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Maria i Stanisław Chronowscy – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (p. Maria należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej oraz parafialnego oddziału Caritas, p. Stanisław należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowani w życie parafialne).

Stanisław Chryczyk – parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Ochotnicy Dolnej (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Barbara Gaweł – parafia Niepokalanego Serca NMP w Grabnie (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy także do parafialnego Zespołu Synodalnego).

Halina Giża – parafia Trójcy Przenajświętszej w Dulczy Wielkiej (od 20 lat pełni posługę gospodyni na plebanii w parafii Dulcza Wielka, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Antoni Głąb – parafia św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, wieloletni opiekun i przewodnik po zabytkowej cerkwi w Wojkowej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Danuta Hejmej – parafia Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu (prowadzi parafialną scholę dziecięcą, pomaga grupie teatralnej młodzieży, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Maria Hołyst – parafia św. Antoniego Opata w Męcinie (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Mariusz Horowski – parafia Nawiedzenia NMP w Nawojowej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, od 16 lat prowadzi parafialną Poradnię Rodzinną, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Dariusz Idzior – parafia NMP Królowej Polski w Ostrowie (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Alicja Kapusta – parafia Nawiedzenia NMP w Domosławicach (w czasach PRL w jej domu mieścił się punkt katechetyczny, przez wiele lat należała do parafialnego zespołu Caritas, zelatorka Róży Różańcowej, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Józef Kmiecik – parafia św. Michała Archanioła w Ujanowicach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Teresa Korabiowska – parafia Matki Bożej Różańcowej w Paszczynie (prezes Rycerstwa Niepokalanej w parafii Paszczyna, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, autorka tomu wierszy o Matce Bożej).

Barbara Kowalska – parafia Wszystkich Świętych w Bobowej (należy do Róży Różańcowej im. Ks. Jana Czuby, prowadzi kronikę parafialną, należała do parafialnej Rady Duszpasterskiej i grupy teatralnej).

Aleksandra Kuboń – parafia Imienia NMP w Olszynach (bardzo zaangażowana w życie parafialne, matka wielodzietnej rodziny).

Jan Kulig – parafia Miłosierdzia Bożego w Podłopieniu ( od 35 lat pełni posługę kościelnego w parafii Podłopień, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Stefan Luszowiecki – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Luszowicach (bardzo zaangażowany w prace gospodarcze i remontowe w parafii Luszowice, należy do parafialnej Rady Ekonomicznej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Józef Łagosz – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Kątach (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, przewodniczący parafialnej Rady Ekonomicznej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Bogusława Kazimiera Moryc – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (prowadzi sklepik sanktuaryjny, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Anna Niemiec – parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łysej Górze (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, sekretarz parafialnej Rady Duszpasterskiej, należy też do parafialnego Zespołu Synodalnego).

Kazimierz Niemiec – parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Szerzynach (od 33 lat pełni posługę organisty w parafii Szerzyny, przez wiele lat prowadził chór parafialny, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Czesław Olchawski – parafia Narodzenia NMP w Krużlowej (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Rady Ekonomicznej).

Stanisław Piech – parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Łękawce (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, założyciel i zelator męskiej Róży Różańcowej).

Jarosław Pięta – parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Józef Pis – parafia Niepokalanego Serca NMP w Tarnowie – Klikowej (przez wiele lat należał do parafialnej Rady Duszpasterskiej, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Elżbieta Polak – parafia św. Marii Magdaleny i św. Stanisława BM w Szczepanowie (od 20 lat pełni posługę gospodyni i kucharki w parafii Szczepanów, prowadzi dziewczęcy zespół „Oremus”, należy do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej, parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego).

Mateusz Popiół – parafia św. Michała Archanioła w Wierchomli Wielkiej (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej).

Robert Rybak – parafia Niepokalanego Serca Maryi w Szczepanowicach (prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, sekretarz parafialnego Zespołu Synodalnego).

Narcyz Sadłoń – parafia Wniebowzięcia NMP w Rzepienniku Biskupim (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Grażyna Sęk – parafia Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach (prezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, sekretarz parafialnego Zespołu Synodalnego, bardzo zaangażowana w życie parafialne).

Krystyna Sukiennik – parafia św. Jana Chrzciciela w Łącku (należy do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej i parafialnego Zespołu Synodalnego, prezes Klubu Seniora „Św. Michał”, bardzo zaangażowana w prace związane z wystrojem kościoła parafialnego).

Józef Szabla – parafia św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach (wiceprezes parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnej Grupy Teatralnej).

Tadeusz Szumlański – parafia Miłosierdzia Bożego w Rzepienniku Strzyżewskim (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, pełni posługę kościelnego w parafii Rzepiennik Strzyżewski, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej, parafialnej Rady Ekonomicznej, parafialnego Oddziału Caritas, parafialnego Zespołu Synodalnego).

Małgorzata Toboła – parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, redaktor naczelna parafialnej gazetki, prowadzi też kronikę parafialną).

Józef Trościańczuk – parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (pełni posługę zakrystianina, nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, zelator Róży Różańcowej, przez wiele lat należał do parafialnego oddziału Caritas).

Grzegorz Wawryka – parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku (należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Róży Różańcowej, współorganizator Brzeskich Dni Jakubowych i Diecezjalnego Święta Chleba, wspiera Brzeski Konkurs Kolęd i Pastorałek o Muszle św. Jakuba, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Mariusz Tadeusz Węgiel – parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gruszowie Wielkim (zastępca przewodniczącego parafialnej Rady Duszpasterskiej, należy do parafialnego Zespołu Synodalnego).

Halina Węgrzyn – parafia św. Jana Pawła II w Nowym Sączu (prezes zarządu Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, matka wielodzietnej rodziny).

Zofia i Bogdan Wielkiewicz – parafia Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich (należą do Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, bardzo zaangażowani w życie parafialne).

Wiesława Wojtanowska – parafia Nawiedzenia NMP w Tuchowie (przez 32 lata z wielkim zaangażowaniem podejmowała posługę w Poradni Rodzinnej w parafii Nawiedzenia NMP w Tuchowie).

Edward Zabiegała – parafia św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich (bardzo zaangażowany w życie parafialne, zasłużony w dziele budowy nowego kościoła w Strzelcach Wielkich).

Marian Zalewski – parafia św. Bartłomieja Apostoła w Szczurowej (od wielu lat bardzo zaangażowany w działalność charytatywną i społeczną oraz w dzieło ochrony zabytków w Gminie Szczurowa).

Stanisław Czesław Zamora – parafia św. Wojciecha BM w Bolesławiu (nadzwyczajny szafarz Komunii świętej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej i Modlitewnej Grupy Bożego Miłosierdzia, bardzo zaangażowany w życie parafialne).

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie. Starosądeckie.info

źródło; diecezjatarnowska/foto Gośc.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a