Ogłoszenia parafialne

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

Opublikowano: 19 czerwca, 2015 o 9:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę 21 czerwca br. będziemy przeżywać po raz kolejny Diecezjalne Święto Rodziny. Jest to dzień szczególnej modlitwy w naszych parafiach za rodziny i z rodzinami. W tym roku będzie to również okazja do włączenia się w modlitwę Kościoła powszechnego przed XIV Zwyczajnym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów, który poświęcony jest „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. W czasie tak niesprzyjającym tradycyjnie rozumianemu życiu małżeńskiemu i rodzinnemu potrzeba naszej ufnej i wytrwałej modlitwy, by Boża prawda o powołaniu do tej podstawowej drogi w Kościele nie ulegała rozmyciu i była wyraźnie głoszona we współczesnym świecie.

Centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny będziemy przeżywać na starosądeckich Błoniach, by tam przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II -Papieża Rodziny. Rozpoczną się one modlitewnym czuwaniem o godz. 10.30, po którym na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin naszej diecezji. Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.

Drodzy Małżonkowie i Drogie Rodziny!

Zapraszam Was do wspólnej modlitwy i świętowania w Starym Sączu. Niech pielgrzymowanie do „świętych, którzy nie przemijają i wołają o naszą świętość” będzie dla nas umocnieniem, byśmy potrafili tworzyć w naszych rodzinach i wokół nas środowiska wierne nauce Chrystusa, prowadzące ku duchowemu wzrostowi i dojrzałemu wypełnianiu powołania do małżeństwa i rodzicielstwa.

Na radosne pielgrzymowanie do Starego Sącza i pełne duchowych przeżyć uczestnictwo w diecezjalnych uroczystościach z serca Wam błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

                                       † Andrzej Jeż
                                     BISKUP TARNOWSKI

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"