Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Dwa nowe dokumenty synodalne

Opublikowano: 29 kwietnia, 2021 o 7:48 am   /   przez   /   komentarze (0)

28 kwietnia odbyło się kolejne posiedzenie Komisji Głównej V SDT. W pierwszej części spotkania Ksiądz Kanclerz Robert Kantor przedstawił kolejną wersję dokumentu, który wypracowała Komisja ds. Administracji Kościelnej. Dotyczy on całościowego spojrzenia na administrację kościelną w obszarze realiów duszpasterstwa diecezji tarnowskiej. Aktualny tekst uwzględnia kolejny etap konsultacji synodalnej oraz uwagi i spostrzeżenia członków Komisji Głównej. Prezentacja tego tekstu, jest kolejnym etapem w długim procesie dojrzewania dokumentów synodalnych do przedłożenia na Sesjach Plenarnych Synodu.

Na posiedzeniu zaprezentowana została także pierwsza wersja dokumentu Komisji ds. Dzieci i Młodzieży. Przedstawił go ks. Marcin Baran, przewodniczący tej Komisji. W dużej mierze zasadnicze wątki tego tekstu opierają się na ankiecie, która została przeprowadzona wśród młodzieży diecezji tarnowskiej. Po wyrażeniu swoich uwag i spostrzeżeń, Komisja Główna skierowała ten tekst do dalszych etapów konsultacji i procedowania.

Dyskusja nad trzecim dokumentem, a drugim prezentowanym po raz pierwszy, który został przegotowany przez Komisję ds. Osób Konsekrowanych, została przełożona na kolejne posiedzenie Komisji Głównej, które odbędzie się w drugiej połowie maja. Ks. Grzegorz Lechowicz, przewodniczący tej Komisji, w przygotowaniu swojego dokumentu skorzystał z bogatej tradycji obecności osób konsekrowanych w duszpasterstwie diecezji tarnowskiej. Szczegółowe wyniki tych prac poznamy już w maju.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a