Ogłoszenia parafialne

Dzień Dziecka Utraconego

Opublikowano: 15 października, 2021 o 8:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

15 X w Tarnowie odbędzie się pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w tarnowskich szpitalach.

O godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele w Tarnowie – Mościcach w intencji rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci dzieci. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Artur Ważny.

Po Mszy św. rozpoczną się uroczystości na cmentarzu w Mościcach przy ul. Czarna Droga.

Uczestnicy spotkają się przy kaplicy cmentarza, skąd uroczyście przejdą na Miejsce Pamięci Dzieci Utraconych.

Do udziału w ceremonii zaproszono przedstawicieli innych związków wyznaniowych, działających w Tarnowie. Koszt pochówku zostanie pokryty ze środków budżetowych Miasta Tarnowa.

Jednym ze stałych punktów tego wydarzenia jest uroczyste wyczytanie przez Fundację Opes139 imion dzieci narodzonych dla Nieba. Rodzice, którzy pragną, aby pamięć o ich dziecku została uczczona w ten sposób, proszeni są o nadsyłanie imion swoich dzieci lub serdecznych zwrotów, jakimi je nazywali. W tej sprawie można się kontaktować z fundacją poprzez adres mailowy pomoc@fundacjaopes.pl, stronę internetową www.fundacjaopes139.pl – panel szybki kontakt, wiadomość przesłaną przez profil na Facebooku: Fundacja Opes139, lub dzwoniąc pod numer 510 570 182.

Imiona można nadsyłać do 13 października. Ponadto, imiona będzie można również napisać na specjalnie przygotowanych karteczkach, przed Mszą św. Wszystkie przekazane Fundacji zostaną uroczyście wyczytane na cmentarzu i złożone w grobie.

Na stronie internetowej fundacji istnieje możliwości zamówienia tabliczek pamiątkowych z imieniem/serdecznym zwrotem dziecka, które zostaną umieszczone na postumencie Miejsca Pamięci Dzieci Utraconych, na cmentarzu w Tarnowie – Mościcach. Rodzice, którzy chcą, aby zamówione tabliczki zostały umieszczone na postumencie przed tegorocznym pochówkiem, proszeni są o dokonanie zamówienia do 8 października poprzez stronę www.fundacjaopes139.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a