Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Jesteście nadzieją. Sakrament Bierzmowania w Starym Sączu

Opublikowano: Maj 8, 2018 o 9:53 am   /   przez   /   komentarze (0)

Z rąk bp. Leszka Leszkiewicza dar Ducha Świętego otrzymała w dniu wczorajszym (7 maja 2018) młodzież ze Starego Sącza.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej, przedstawiciele rodziców bierzmowanych przywitali Księdza Biskupa i poprosili o udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej ich dzieciom. Swoje przygotowania do sakramentu młodzież gimnazjalna rozpoczęła kilka miesięcy wcześniej pod kierunkiem swoich katechetów.

Wchodzicie w przestrzeń chrześcijańskiej dojrzałości. To zaledwie próg, ale już teraz jesteście wezwani, by dawać świadectwo o Jezusie – mówił do młodych biskup -(…) Człowiek wierzący, który przestaje się modlić, wcześniej czy później stanie się poganinem. Rodzina, która się nie modli, słabnie duchowo i zaczyna przeżywać wiarę jak folklor religijny. Niech w waszych domach nie będzie takich, którzy się nie modlą. Niech nie brakuje wspólnej modlitwy.

Najważniejszym punktem uroczystości było udzielenie sakramentu bierzmowania. Ks. prałat Marek Tabor zwrócił się z prośbą do ks. biskupa, by ten udzielił sakramentu bierzmowania zebranej młodzieży, zapewniając, że jest ona bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie darów Ducha Świętego. Młodzi ludzie potwierdzili chęć przyjęcia tego sakramentu.

Słowa: Przyjmij znamię daru Ducha Świętego oraz namaszczenie krzyżmem, stały się dopełnieniem i potwierdzeniem faktu, że oto Duch Święty rzeczywiście zstąpił na tych młodych ludzi w sakramencie bierzmowania i umocnił ich do mężnego wyznawania wiary. Od tej chwili są oni odpowiedzialni za swoją wiarę, za jej pogłębianie, za świadczenie o niej, a jeśli trzeba – jej obronę.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a