Ogłoszenia parafialne

„Szlachetna Paczka” przy starosądeckich kościołach

Opublikowano: Listopad 30, 2019 o 9:50 pm   /   przez   /   komentarze (0)

1 grudnia, niedziela przy kościołach w Starym Sączu, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie rozprowadzała kartki świąteczne, wspierając w ten sposób najbardziej potrzebujące rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Szlachetna Paczka to ogromny program społeczny Stowarzyszenia Wiosna, w formie pomocy bezpośredniej, łączący ogólnopolską skalę działania z tym, że konkretny człowiek pomaga w nim określonemu człowiekowi. W ciągu kilkunastu lat wzięło w nim udział prawie cztery miliony osób. Ich pomoc przekraczająca ćwierć miliarda złotych dotarła do ponad 150 tys. rodzin w potrzebie. Przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Przekazywanie paczek cechuje szczególna radość pomagania, wynikająca z doboru prezentów faktycznie odpowiadających konkretnej rodzinie.

Zwracamy się z prośbą o wsparcie akcji. KOCHANI pamiętajmy, że DOBRO to jedyna rzecz, która się mnoży kiedy się ją dzieli.

fot. archiwum

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a