Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Kościół tarnowski cieszy się z 14 nowych kapłanów

Opublikowano: 30 maja, 2021 o 10:40 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Nie stajemy się kapłanami w nasze imię, lecz w imię Chrystusa –  Najwyższego i Wiecznego Kapłana” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż. Pasterz diecezji udzielił święceń kapłańskich 14 diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Fotogaleria: KLIKNIJ TUTAJ

Uroczystość odbyła się w kościele bł. Karoliny w Tarnowie i zgromadziła m.in. duchownych, rodziny neoprezbiterów, delegacje parafii, z których pochodzą nowi księża.

„Dziś Kościół ufa, że po latach przygotowania jesteście tak mocno zakorzenieni w Chrystusie, iż jesteście godni stać się Jego kapłanami. Kościół obdarza Was bardzo wysokim zaufaniem, gdyż przez wasze ręce pragnie dawać ludziom prawdziwy Chleb z nieba” – mówił w homilii biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Hierarcha podkreślał, że kapłaństwo to służba.

„Każdy z nas kapłanów jest powołany i zobowiązuje się do sprawowania świętej władzy, która jest służbą, nie we własnym imieniu, lecz w imię Jezusa Chrystusa. Nie stajemy się kapłanami w nasze imię, lecz w imię Chrystusa –  Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Trzeba, abyśmy na wszystko patrzyli oczami Chrystusa, słuchali uszami Chrystusa i mówili językiem Chrystusa, abyśmy wszystko przeżywali w Chrystusie” – mówił bp Jeż.

Nowi kapłani cieszą się ze święceń, do których przygotowywali się od kilku lat.

„To jest kapłaństwo Jezusa Chrystusa. Dziś trzeba odważnie głosić Ewangelię. Chciałbym pracować z ministrantami i lektorami. Sam należałem do Liturgicznej Służby Ołtarza. Bycie blisko ołtarza i codziennego życia księży pomogło mi podjąć decyzję o wstąpieniu do seminarium” – mówi ks. Dawid Grabowski z parafii Brzeźnica koło Bochni.

Święcenia kapłańskie to także radość dla wspólnoty WSD w Tarnowie.

„W tym roku wyświęconych jest 14 nowych kapłanów. Cieszymy się każdym z nich z osobna. Wiemy jak bardzo potrzebni są nam szafarze słowa Bożego i sakramentów. Na początku kapłaństwa bardzo ważne jest kontynuowanie formacji, troska o sumienie, ugruntowanie tego wszystkiego co Neoprezbiterzy wynieśli z Seminarium, zarówno w życiu duchowym jak i intelektualnym” – mówi rektor ks. Jacek Soprych.

Zapraszamy do wysłuchania całej homilii.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a