Ogłoszenia parafialne

Niedziela Miłosierdzia. Dedykacja starosądeckiej świątyni

Opublikowano: 7 kwietnia, 2024 o 3:58 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj (7 kwietnia) odbyło się niezwykle ważne wydarzenie w historii parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Starym Sączu. Biskup Andrzej Jeż dokonał uroczystej dedykacji. Uroczystość odbyła się w dniu odpustu ku czci patrona starosądeckiej parafii. W wydarzeniu, które zapisze się na kartach historii parafii, wzięły udział tłumy mieszkańców.

Wznoszenie świątyni jest procesem długotrwałym albo bardzo długotrwałym. Uwieńczeniem takiej sakralnej budowy jest szczególny dzień oddania jej na wyłączność Panu Bogu. Ten jedyny dzień wspominany jest później jako dzień poświęcenia kościoła odbył się dzisiaj w Starym Sączu, pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.

Dzisiaj razem z wami mogę radować się, że ta świątynia, dzieło waszej pracy i wspólnego wysiłku, zostaje dedykowana Bogu. To znaczy, że została ostatecznie Jemu oddana jako miejsce sprawowania świętej liturgii, oddawania czci Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemumówił Biskup Andrzej Jeż.

Posłuchaj Biskupa Andrzeja Jeża:

Podczas Uroczystej Mszy św. Biskup Andrzej Jeż otrzymał od budowniczych klucze do świątyni. Następnie dokonywał konsekracji ołtarza. Na środku oraz w narożnikach mensy wylewał krzyżmo i kreślił nim znak krzyża. W tych samych miejscach spalano również kadzidło. Ksiądz Proboszcz Janusz Ryba namaszczał ściany kościoła w miejscach oznaczonych równoramiennymi krzyżami. Poświęcano również obrusy i sprzęt liturgiczny, który służyć miał do sprawowania Eucharystii.

Pasterz Kościoła tarnowskiego gratulował parafianom i proboszczowi ks Januszowi Rybie, budowniczemu tego kościoła dziękując każdemu, kto poprzez modlitwę, pracę, ofiarowanie cierpień i dar materialny, miał udział w powstaniu tej świątyni.

Posłuchaj Biskupa Andrzeja Jeża:

Obrzęd namaszczenia olejem ołtarza, w którym umieszczone zostały relikwie bł. Karoliny Kózkówny

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"