Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago De Compostela

Opublikowano: Październik 9, 2017 o 6:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

TRASA:

LIZBONA – AJUSTREL – FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARE – BRAGA  –  SANTIAGO DE COMPOSTELA – REJS W PORTO – COIMBRA – MAFRA – CABO DE ROCA – CASCAIS

Fatima, zagubiona wioska w górach portugalskiej Estramadury stała się miejscem najważniejszych wydarzeń w dziejach świata początku XX wieku. Objawienia Matki Boskiej i przekazane przez Nią przesłanie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia miejsca objawień w Cova da Iria, do zagłębienia się w historię trojga Pastuszków i przekazanych im Tajemnic. Zapraszamy w szczególnym czasie – 100 lecia objawień. Będzie to także cudowna podróż na zachodnie rubieże Europy i okazja spotkania się z dziejami i tradycjami Portugalii i hiszpańskiej Galicji, niezapomniane wrażenia jakie czekają na Państwa dzięki urzekającym krajobrazom, oszałamiającemu bogactwu zabytków, słońcu, powiewowi oceanu i niezwykłej gościnności mieszkańców. W czasie wizyty w hiszpańskim Santiago de Compostela będziecie państwo mieli okazję zanurzyć się w średniowiecznych tradycjach pielgrzymowania i modlić się przy grobie Apostoła Jakuba.

Termin: 04.11 – 11.11.2017

Dzień 1: Wylot do Lizbony (04.11.2017 r. sobota)
Grupa spotyka się z pilotem o ustalonej godzinie w porcie lotniczym Warszawa – Okęcie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa biletowo – bagażowa oraz odlot do Portugalii o godzinie 15:05. Lądowanie w Lizbonie o 18:20. Transfer do hotelu w Lizbonie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 2: Lizbona (05.11.2017 r. niedziela)
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony. Podejdziemy do: Kościoła p.w. Św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. W tym dniu zobaczymy także perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do centrum Lizbony, urokliwymi uliczkami podejdziemy do Katedry gdzie od wieków szczególną czcią otaczany jest patron miasta – św. Wincenty oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, obiadokolacja. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami. Nocleg.

 

Dzień 3: Aljustrel,  Fatima (06.11.2017 r. poniedziałek)
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Następnie weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej, urokliwie wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Następnie udamy się do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień – serce tego sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy także pomnik Jana Pawła II. Msza Św. w jednej z wielu Kaplic, ufundowanych dla pielgrzymów z całego świata. Wieczorem zakwaterowanie w Hotelu w Fatimie, obiadokolacja i nocleg. Wieczorem, po kolacji weźmiemy udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 4: Batalha,  Alcobaca,  Nazare,  Fatima (07.11.2017 r. wtorek)
Rano po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio.  Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki  N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Wieczorem wrócimy do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu. Wieczorem, po kolacji uczestniczyć będziemy w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami.

 

Dzień 5: Rejs w Porto,  Santiago de Compostela

(08.11.2017 r. środa)

Śniadanie w hotelu. Następnie przejedziemy do Hiszpanii do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w Porto, największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, cudownie zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście rzeki Douro do oceanu. Zasmakujemy widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece” jak nazywana jest Douro. Następnie przejedziemy do Santiago de Compostela. Nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Jakuba Apostoła, zobaczymy słynny Portyk Chwały oraz drzwi otwierane tylko w Roku Jubileuszowym. Nawiedzimy także kryptę w której oddamy cześć Apostołowi Jakubowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 6: Bom Jesus – Braga, Coimbra, Fatima (09.11.2017 r. czwartek)
Rano, po śniadaniu wyjedziemy z Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się na obrzeżach miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzimy sanktuarium Bom Jesus, co oznacza Sanktuarium Dobrego Jezusa z Góry, do sanktuarium prowadzą słynne, blisko 116 metrowe schody.  Następnie przejedziemy do Coimbry, historycznej stolicy Portugalii z założonym w 1290 r. uniwersytetem ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Po zakończonym zwiedzaniu wrócimy do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem uczestniczyć będziemy w przepięknym nabożeństwie różańcowym z lampionami. Nocleg.

 

Dzień 7: Mafra, Cabo da Roca, Cascais

(10.11.2017 r. piątek)

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Mafry, niewielkiej miejscowości położonej na północ od Lizbony, gdzie zobaczymy Palacio e Convento De Mafra (Pałac w Mafrze), gdzie podziwiać będziemy barokowe wnętrza. W tym dniu udamy się także na Cabo da Roca – przylądek, który jest najdalej wysuniętym na Zachód punktem Europy. Jest to skalisty cypel z latarnią morską,  wznoszący się na wysokość 140 m ponad falujący Atlantyk, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Następnie przejedziemy trasą nadmorską, zatrzymując się na odpoczynek w miejscowości Cascais. Wieczorem przyjedziemy do hotelu w ok. Lizbony. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8: Portugalia – Warszawa (11.11.2017 r. sobota)
Po bardzo wczesnym śniadaniu (możliwy pakiet śniadaniowy) przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Polski o 09:20. Lądowanie na lotnisku Warszawa-Okęcie o 14:15. Zakończenie pielgrzymki.

 

Cena: 3 350 PLN/os

 

CENA ZAWIERA:
•    Przelot portugalskimi liniami lotniczymi TAP PORTUGAL na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa;
•    Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie całej pielgrzymki;
•    7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2 –osobowe z łazienkami);
•    Wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
•    Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), choroby przewlekłe;
•    Opiekę polskojęzycznego pilota;
•    Codzienna Msza Św.;
•    Przedstawiony program zwiedzania;
•    Podatek Vat.

CENA NIE ZAWIERA:
•    biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych. Na wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyć się w kwotę 105 EUR/os. (przy grupie 46 os.) – płatne u pilota w autokarze i rozliczane na koniec pielgrzymki;
•    napoi do obiadokolacji;
•    dopłaty do pokoju 1-osobowego
•    opłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki (4,14% ceny pielgrzymki) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę;
•    transferu autokarem na lotnisko w Warszawie i z powrotem;
•    świadczeń niewymienionych w ofercie.

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

 

B.P. „ORLANDO TRAVEL” nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.

Bilety lotnicze zostały zarezerwowane wstępnie w liniach lotniczych.
Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata bezzwrotnego depozytu w wysokości 1000 zł/os.

Zapisy w kancelarii  parafii św. Elżbiety w Starym Sączu

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a