Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii

Opublikowano: Kwiecień 13, 2018 o 7:02 am   /   przez   /   komentarze (0)

TRASA:

BARCELONA – CARCASONNE – LOURDES – MONTSERRAT – COSTA BRAVA – TOSSA DE MAR – GIRONA

TERMIN:

04 – 11 września 2018

DZIEŃ 1: Wylot z Polski do Barcelony – 04.09:

Spotkanie na lotnisku w Krakowie. Odprawa biletowo-bagażowa. Planowany odlot do Hiszpanii o 10:55. Przylot do Barcelony o 13:40*. Następnie transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2: Carcassonne,  Lourdes – 05.09:

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Carcassonne – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Lourdes. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Lourdes – 06.09:

Rano śniadanie, Msza święta. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Maryjnym w Lourdes. Pobyt w miejscu, gdzie 160 lat temu objawiła się św. Bernadecie  Najświętsza Maryja Panna, która wzywając do pokuty i modlitwy, uczyniła to miejsce znakiem uzdrawiającej łaski Bożej. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła w grocie Massabielle, dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Jest to niepowtarzalna okazja, aby podziękować za dar objawień Matki Bożej w Lourdes i prosić o łaskę zdrowia dla siebie i Najbliższych. W tym dniu przejdziemy Drogą Jubileuszową. Nawiedzimy kościół św. Piotra, w którym została ochrzczona św. Bernadetta, celę więzienną „Le Cachot”, w której mieszkała wraz ze swą ubogą rodziną, Oratorium, w którym przystąpiła do I Komunii świętej oraz dom, gdzie mieszkała rodzina św. Bernadetty już po Objawieniach. Ostatnim i najważniejszym punktem „Drogi” jest Grota Massabielle, w której Maryja objawiła się św. Bernadecie i gdzie znajduje się cudowne źródło. Po południu Droga krzyżowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: Lourdes,  Montserrat,  Costa Brava – 07.09:

Śniadanie. Msza Święta w Lourdes. Następnie przejazd na wzgórze Montserrat, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny, zwane przez Katalończyków La Moreneta. Jest to Najważniejsze Sanktuarium dla mieszkańców Katalonii i całej Hiszpanii. Następie powrócimy na wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Costa Brava,  Tossa de Mar – 08.09:

Śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie. Dla chętnych możliwy będzie rejs statkiem (dodatkowo płatny) do urokliwej średniowiecznej miejscowości Tossa de Mar – perełki wybrzeża Costa Brava. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: Barcelona – 09.09:

Śniadanie. Przejazd do stolicy Katalonii – Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii – Msza Święta. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7: Girona, Costa Brava – 10.09:

Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Popołudniu powrót do hotelu, czas wolny na odpoczynek i plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

 

 

DZIEŃ 8: Powrót do Polski – 11.09:

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko w Barcelonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Ok. 07:40 odlot do Polski. Przylot do Krakowa ok. 10:30*  Zakończenie pielgrzymki.

CENA:  2250 zł /os + samolot (ok. 1050 zł – cena z rezerwacji grupowej  z dnia 27.02)

CENA ZAWIERA:

– przelot tanimi liniami lotniczymi na trasie:  KRAKÓW – Barcelona-Girona – KRAKÓW (bagaż podręczny do 10 kg w cenie);

– transfery komfortowym autokarem na trasie całej pielgrzymki;

– 7 noclegów w hotelach ***  (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami);

– wyżywienie 2 x dziennie:  7 śniadań (1 w postaci pakietu ze względu na wczesny powrót), 7 obiadokolacji;

– ubezpieczenie Signal Iduna:  KL,  NNW,  choroby przewlekłe;

– opiekę polskojęzycznego pilota;

– codzienna Msza Święta;

– przedstawiony program zwiedzania.

CENA NIE ZAWIERA:

– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją programu, taks klimatycznych, słuchawek podczas zwiedzania, obowiązkowej składki na turystyczny Fundusz Gwarancyjny (około 65 euro – płatne u pilota w autokarze);

– bagażu głównego – 20 kg – dodatkowo płatny – ok. 300 zł (w obie strony);

– dodatkowego rejsu do Tossa de Mar  (ok. 35 euro/os.);

– transferu na / z lotniska w Polsce;

– dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (4,14 %głównej ceny); wydatków własnych;

– świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez tanie linie lotnicze.
W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie w dniu pierwszym i ostatnim.

UWAGI:

PRZELOT: Przelot realizowany będzie przez tanią linię lotniczą Ryanair. Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji. Ceny przelotu mogą się zmieniać w zależności od terminu zakupu biletów. W momencie rezerwacji biletów konieczne podanie jest od razu imienia i nazwiska pasażera oraz należy od razu uiścić pełną płatność za przelot. Każdemu pasażerowi w ramach wykupionego biletu lotniczego przysługuje posiadanie 1 sztuki bagażu podręcznego o wadze do 10 kg. Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego o wadze do 20 kg – dodatkowo płatne – ok. 300 zł w obie strony. Na pokładzie samolotu nie jest serwowany catering.

* Oferta cenowa została przygotowana na podstawie dostępności miejsc w liniach lotniczych i hotelach w dniu 27.02.2018. Żadne rezerwacje nie zostały dokonane. W momencie wpłaty zaliczki przez grupę, bilety są rezerwowane i wówczas potwierdzana jest ostateczna cena imprezy.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku wzrostu kursu walut, wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, itp. cena może ulec zmianie.

Więcej informacji -Parafia św. Elżbiety w Starym Sączu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a