Ogłoszenia parafialne

Piwniczańskie Lato dla Ducha

Opublikowano: Lipiec 10, 2019 o 9:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rozpoczęło się 6 lipca na placu przy Zadumanym Wędrowcu z Piwnicznej.

 Zadumany Wędrowiec z Piwnicznej to św. Jan Paweł II zastygły w kamiennej figurze na skarpie przy kościele parafialnym. Odpoczywa w stroju turystycznym, z różańcem w ręku, przesuwając kolejne paciorki i spoglądając na tych, którzy tu mieszkają i odpoczywają. Obok niego, w zasięgu ręki, leży Pismo Święte. Poniżej na placu nazwanym jego imieniem 6 lipca odbyły się Msza św. i nabożeństwo drogi, uroczyście inaugurujące Piwniczańskie Lato dla Ducha – cykl coniedzielnych wypraw w góry, gdzie przy kolejnych kapliczkach o godz. 16 sprawowana jest Eucharystia, a po niej odbywa się wspólne biesiadowanie.

Jak tłumaczy ks. Krzysztof Czech, miejscowy proboszcz, w górach człowiek jest wyżej, bliżej Boga, na górze Bóg objawiał swoje oblicze, na górze działy się rzeczy najważniejsze. Za Benedyktem XVI powtarza, że „bycie człowiekiem jest jak chodzenie po górach, w których zdarzają się trudne wspinaczki. Dopiero dzięki nim jednak udaje się nam dotrzeć tak wysoko, że możemy doświadczyć piękna bycia”.

To tu, pośród gór Nadpopradzkiego Beskidu, na placu św. Jana Pawła II, piwniczańska parafia postawiła siedem kapliczek, które nawiązują do gór Ziemi Świętej i pokazują historię zbawienia. Podczas nabożeństwa drogi, które odbywa się tutaj w pierwsze soboty miesiąca od maja do października o godz. 18, wierni wędrują od kapliczki do kapliczki przez góry Synaj, Nebo, Błogosławieństw, Tabor, potem górę Oliwną i Golgotę aż po Świętą Górę Pańską, słuchając fragmentów ze słowem Bożym na tych górach objawianym.

Piwniczańska parafia zaprasza także do indywidualnej modlitwy, kontemplacji i odpoczynku. Plac jest otwarty dla wszystkich.

diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a