Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

„Przyjdzie taki czas, że nie wystarczy tylko post fizyczny i ograniczenie pokarmu”

Opublikowano: 18 lutego, 2021 o 10:31 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Pytam nieraz siebie jak to będzie w niebie? Ciekawe. Wszystkim się należy, to, w co każdy wierzy. Piwo dla piwoszy, pizza dla smakoszy, piłka dla piłkarzy, leki dla lekarzy, młodość dla młodzieży, harce dla harcerzy. Wolności liberałom, armia generałom. Banki dla zamożnych, a Bóg i szczęście bez końca tylko dla pobożnych”. Pamiętajcie o tym! –  mówił podczas homilii ks. prof. dr hab. Marian Zając, cytując wiersz swojego kolegi z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, profesora Tomasza Opalińskiego. 

„Zachęcam was do postu duchem. Nie tyle macie umartwiać wasze ciało umęczone obowiązkmi życia codziennego, co waszego ducha, myśli, uczucia i pragnienia. Niewątpliwie jest prościej pościć ciałem, ograniczyć pokarmy, niż pościć wzrokiem, mową, pragnieniami, tęsknotami. Ale dzisiaj wymaga się od nas trudniejszej pracy” – przypomniał kaznodzieja przytaczając także  Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który tymi słowami uczulał, że przyjdzie taki czas, że nie wystarczy tylko post fizyczny i ograniczenie pokarmu.

W eucharystii uczestniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, biskup senior Władysław Bobowski, oraz biskupi pomocniczy bp Leszek Leszkiewicz i bp Artur Ważny oraz przedstawiciele kapituły katedralnej i Wyższego Seminarium Duchownego.

Komentarze

Partnerzy

gniazdo
herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a