Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Rodzinie chrześcijańskiej zostanie poświęcona ogólnopolska konferencja w Tarnowie

Opublikowano: 28 kwietnia, 2021 o 7:30 am   /   przez   /   komentarze (0)

“Misja rodziny we współczesnym świecie” – to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej z okazji 40-lecia adhortacji Familiaris Consortio. Wydarzenie odbędzie się 15 maja w tarnowskim seminarium. Będzie transmisja w Internecie.

– Konferencja wpisuje się w obchodzony Rok Rodziny – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

– W Roku Rodziny podejmiemy wiele inicjatyw a pierwszą będzie konferencja poświęcona posynodalnej adhortacji Familiaris Consortio. Będzie ona miała charakter hybrydowy. W październiku planujemy drugą konferencję o adhortacji Amoris Laetitia. W Roku Rodziny chcemy ukazać nauczanie Kościoła o rodzinie, piękno radości małżeńskiej i rodzicielskiej – dodaje.

Podczas konferencji będą wykłady o ewangelizacji własnej rodziny, roli przebaczenia w rodzinie chrześcijańskiej, służbie życiu, a także o rodzinie polonijnej.

Prelegenci spotkają się w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, uczestnicy zaś, poprzez transmisję realizowaną przez telewizję Synaj.tv.

Konferencja odbędzie się w Międzynarodowym Dniu Rodziny.

Link do wydarzenia https://youtu.be/jr8GAfnBwfo

Organizatorami konferencji są Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie i Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n

Winieta-2012a