Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Sącz Boga.Tysiące młodych ludzi przyjechało się wspólnie modlić

Opublikowano: Październik 6, 2019 o 7:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

Do hali MOSiR w Nowym Sączu zawitało wczoraj 5 października blisko cztery tysiące młodych osób i ich duchowych opiekunów. Wszystko za sprawą spotkania Synaj,, które stanowi  przygotowanie do Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię, zwanej popularnie spotkaniem Taizé. W tym roku odbędzie się we Wrocławiu. 

-Spróbujcie się przy różnych okazjach zastanawiać, czy Jezus ma z ciebie powód do dumy, że jesteś jego uczniem czy uczennicą. Pierwsza rada z trzech: rozmawiajcie z Jezusem każdego dnia. Druga rada: starajcie się odkrywać, że w tabernakulum waszego kościoła jest Jezus, tam mieszka, tam jest żywy Jezus. Trzecia rada: zadbaj o swoją duszę, staraj się, by była piękna – apelował do młodych bp Leszkiewicz.

Na Hali Sportowej przy ul. Nadbrzeżnej młodzi wzięli udział w integracji, spotkali się z bp. Leszkiem Leszkiewiczem, prezydentem miasta Ludomirem Handzlem oraz bratem Wojciechem ze wspólnoty z Taizé. Potem przeszli do kościoła pw. MB Niepokalanej, gdzie odbyło się nabożeństwo w duchu Taizé, a po nim ok. godz. 19 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

fot. diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a