Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Stary Sącz gotowy na ŚDM. 500 autobusów i 30 tys pielgrzymów

Opublikowano: 28 marca, 2016 o 1:41 pm   /   przez   /   komentarze (7)

W sobotę 23 lipca 2016 roku na starosądeckich błoniach odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży z diecezji tarnowskiej. Światowe Dni Młodzieży zbliżają się wielkimi krokami. Stary Sącz z pewnością będzie gotowy na przyjęcie wszystkich pielgrzymów. w 1999 roku, podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II i kanonizacji bł Kingi, starosądeckie błonia gosciły ponad 550 tys pielgrzymów.  

 

23 lipca spodziewamy się około 30 tysięcy pielgrzymów (młodzieży) i 500 autobusów, które będą parkowały na naszych ulicachmówi wiceburmistrz Starego Sącza, Kazimierz Gizickito duże logistyczne przedsięwzięcie i musimy się do tego dobrze przygotować. 

W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie robocze, na którym zapadły pierwsze decyzje organizacyjne w sprawie Diecezjalnego Dnia Wspólnoty przy Ołtarzu Papieskim 23 lipca br. w ramach Tygodnia Misyjnego w Diecezji Tarnowskiej – Światowych Dni Młodzieży 2016.

spotkanie

Gospodarzem spotkania był burmistrz Jacek Lelek, a uczestniczyli w nim księża z Tarnowa i Starego Sącza, komendant miejski i funkcjonariusze policji z Nowego Sącza i Starego Sącza, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, druhowie OSP, reprezentant Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA w Tarnowie oraz pracownicy z Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego, Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu i Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

W trakcie spotkania przedstawiony został program uroczystości oraz plan graficzny i zasady ruchu w miejscu uroczystości. Następnie dyskutowano o siłach i środkach niezbędnych do bezpiecznego przeprowadzenia Diecezjalnego Dnia Wspólnoty 23 lipca br. w Starym Sączu.

Starosądeckie błonia zostały podzielone na 4 sektory, które pomieszczą łącznie 43 650 osób. W pobliżu zorganizowano parkingi dla gości, punkt medyczny i punkt postoju karetek, punkt zbiorczy straży pożarnej i policji, toalety oraz gastronomię. 

Następne spotkanie robocze odbędzie się początkiem kwietnia.

 

 

Masz dla nas temat? Pisz na kontakt@starosadeckie.info

Jesteśmy też na Facebooku: Starosądeckie.info

 

Komentarze

Komentarze (7)

 • 26 lutego, 2016 o 2:31 pm Starosądeczanin

  Super!!! Wspaniałe przeżycie duchowe!!! Ale i super okazja do promocji naszego Miasta!!!
  Mam nadzieję tak jak i na pewno inni mieszkańcy że logistyka zostanie zaplanowana z głową, gdyż 500 autokarów to na pewno nie wszystko co do nas zawita!!!

  No a teraz najważniejsze!!!

  Należy już pomału walczyć z niechlubnymi naszymi wizytówkami w Rynku !!! Tzn. naciągaczami na 2 zł, papierosa … oraz z kustoszami napoi wyskokowych degustujących na Maślanym Rynku, Pod Lipami czy też w parku!!!

  Nasuwa się tu pytanie: Co z zakazem spożywania alkoholu w miejscach publicznych???

 • 26 lutego, 2016 o 2:37 pm franek

  A co z pociągami? Będą wtedy kursować, czy tylko autobusy wchodzą w grę?

  Zapomniałem że do Krk pociągiem jedzie się dwa razy dłużej niż autobusem;)

 • 28 lutego, 2016 o 11:51 am art

  Mam nadzieję że koszyka poniesie kler a nie obywatele

 • 28 lutego, 2016 o 2:03 pm ???

  To proste. Nie ma takiego zakazu. Są wyszczególnione miejsca objęte zakazem i jeżeli władze lokalne nie dopilnują wskazania innych miejsc to można pić. Jeżeli chodzi o miejsca publiczne to zakaz obowiązuje tylko na ulicach, placach i w parkach.

 • 28 marca, 2016 o 9:38 pm sąsiad

  Ciekawe co z terenami położonymi w sąsiectwie z ołtarzem czy też beda tak „zabezpieczone”ze same straty a kazdy patrzy na swoje i rozkada ręce mówiąc ze wszystko było ok tylko tak wyszło.

 • 28 marca, 2016 o 10:05 pm Vox

  Ilość osób prawdopodobnie założona jeśli przyjedzie 500 autokarów to będzie około 20 tysięcy ale raczej i tyłu nie będzie

 • 29 marca, 2016 o 7:59 am Ortograficzny oszołom

  Sąsiad a piszesz o sąsieCtwie!!!!! Żenujacy błąd ortograficzny! Nastepnym razem sprawdź wcześniej dwa razy zanim coś opublikujesz!!!

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"