Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Święto Przemienienia Pańskiego na Sądeckiej Górze Tabor

Opublikowano: Sierpień 8, 2019 o 8:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Potrzebujemy wiernych rodziców, mężów, żon, przyjaciół, dzieci, którzy są mocni duchowo Bogiem” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż w święto Przemienienia Pańskiego. W sanktuarium na sądeckiej Górze Tabor odbyła się główna uroczystość odpustowa.

„Ważne jest, żebyśmy nie byli rozpieszczonym społeczeństwem, które chce odrzucić krzyż, cierpienie, różne formy zmagania, pracy nad sobą, pracy woli nad swoimi słabościami i grzechami. Jeśli pójdziemy w kierunku rozpieszczonego społeczeństwa to będzie koniec, upadek” – mówił biskup podczas Wielkiego Odpustu ku czci Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu.

Jak dodał, widać przebudzenie chrześcijan. „Ta malutka cząstka, która chciałaby deptać godność człowieka, jego prawa, prawo Boże, prawo naturalne, przykazania, Ewangelię, która chciałaby bulwersować, zniekształcać, niszczyć, prowokować, spotyka się z jakimś oporem. Wreszcie w tej potężnej grupie chrześcijan w Polsce zaczynają się włączać mechanizmy obronne, że zaczynamy mówić „nie”. Nie z nienawiścią, ale konsekwentnie przekonani, że nosimy w swoim sercach wielki skarb – skarb Boga, wiary, wartości, tego wszystkiego co otrzymaliśmy od poprzednich pokoleń” – podkreślił biskup.

Mówiąc, że w wielu częściach świata chrześcijanie są prześladowani, bp Andrzej Jeż ubolewał, że znamienne jest przyzwolenie na to, by chrześcijan mieć w pogardzie, nienawidzić i oczerniać. „Droga świadectwa kosztuje wiele wysiłku, wymaga ofiary, ale jest to droga słuszna, droga do prawdziwego życia i radości. Jak dawniej, tak i dzisiaj konieczne jest, żeby nie brakowało ludzi zdolnych do znoszenia cierpień za wartości, w które wierzą” – dodał.

Biskup zachęcał wiernych do kontemplacji, wnikania w oblicze Przemienionego Chrystusa. „Nie abstrakcja, ale żywa osoba Jezusa Chrystusa może nas zbawić, możemy rozwijać się dzięki tej relacji, możemy być sobą, możemy wejść na szczyty godności człowieka” – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż. Mszę św. koncelebrowali bp Mirosław Gucwa z Afryki a także licznie zebrani duchowni.

Odpust w Nowym Sączu potrwa do 11 sierpnia.

diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a