Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Synajowy Magnificat

Opublikowano: Wrzesień 8, 2017 o 7:14 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dotychczasowe spotkania gromadziły od 3 do prawie 5,5 tysiąca młodych. Ile osób zjedzie już 23 września do zaledwie piętnastotysięcznej Limanowej?

Mielec, Tarnów, Bochnia, Nowy Sącz i Krynica to tylko niektóre z miast, będących gospodarzami dużych młodzieżowych spotkań, odbywających się cyklicznie od kilku lat. Tym razem młodzieżową stolicą diecezji stanie się Limanowa. 10. Synaj rozpocznie się o godzinie 16.00 w Parku Miejskim w Limanowej.

– Rozpoczniemy nim kolejny etap naszej formacji i duchowe przygotowania do kolejnych ŚDM. Naszą Opiekunką i Orędowniczką będzie przez ten cały czas Matka Boża – ta, której „wielkie rzeczy uczynił Wszechmocny” – mówi ks. Marcin Baran, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży.

Najbliższy Synaj odwiedzą goście z Krajowego Biura Organizacyjnego (KBO), którzy przybliżą uczestnikom informacje dotyczące kolejnego ŚDM o wymiarze międzynarodowym, które odbędzie się w Panamie. Całość spotkania poprowadzi ks. Remigiusz Recław, duszpasterz wspólnoty Mocni w Duchu.

Diecezjalne spotkanie młodzieży będzie również okazją do usłyszenia premierowego wykonania polskiej aranżacji hymnu ŚDM w Panamie, którą na prośbę KBO nagrali artyści i młodzież z Limanowej.

– Synaj poprzedzi także Forum Młodzieży (22-23 września), na które zapraszamy wszystkich dekanalnych animatorów młodzieży, liderów ruchów i stowarzyszeń młodzieżowych. Celem forum będzie przede wszystkim ukazanie, czym jest synod diecezjalny, wspólne wypracowanie metod dotarcia do ludzi młodych oraz opracowanie zagadnień i tematów do ankiety, którą skierujemy do całej młodzieży naszej diecezji – dodaje ks. Baran.

Zgłoszenia na 10. Synaj i Forum Młodzieży można dokonywać w biurze Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w nieprzekraczalnym terminie do 17 września.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a