Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Tam gdzie wszystko się zaczęło. Polska pod krzyżem także w Starym Sączu

Opublikowano: Wrzesień 15, 2019 o 8:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” ma być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża „od Tatr aż do Bałtyku”. Główne uroczystości odbywały się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna odbywała się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Także na starosądeckich błoniach. 

Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry- przypominali organizatorzy i zachęcali do wspólnej modlitwy o walkę z grzechem.

Wyrazy wspólnoty z zebranymi przekazali prezydent RP Andrzej Duda i premier polskiego rządu. –Dzisiejsze spotkanie odwołuje się do symbolu ‚streszczającego najistotniejsze prawdy wiary chrześcijańskiej’. Przypomina o wielkim znaczeniu krzyża w naszym życiu duchowym i naszej codzienności. Dziś, na nowo odnajdując w nim moc i siłę, zawierzacie opatrzności siebie, naszą Ojczyznę i świat – napisał do zgromadzonych szef rządu Mateusz Morawiecki.

Organizatorami „Polski pod Krzyżem” była diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a