Ludzie z pasją, Ogłoszenia parafialne

Trzy orszaki, trzej Królowie i pokłon na Rynku w Starym Sączu

Opublikowano: 6 stycznia, 2023 o 3:38 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W piątek 6 stycznia 2023 r. już po kolejny w Starym Sączu odbył się tradycyjny Pokłon Trzech Króli. Na rynku spotkały się trzy orszaki – afrykański, azjatycki i europejski. Hasłem tegorocznego Orszaku było zawołanie „Niech prowadzi nas Gwiazda”. Miało ono przypominać o Gwieździe Betlejemskiej, która była przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla.

Pierwszy orszak z królem afrykańskim Baltazarem XV wyruszył z kościoła Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Słonecznym. W tę rolę wcielił się Andrzej Lis. Drugi orszak wyruszył z Klasztoru Sióstr Klarysek z królem Melchiorem XV. Rolę króla azjatyckiego odegrał ks. Tomasz Starzec. Ostatni orszak wyruszył z kościoła św. Elżbiety wraz z królem Kacprem XV. W rolę króla europejskiego wcielił się Konrad Trzajna. Rolę św. Rodziny odegrali państwo Luberda. Nie zabrakło zespołu regionalnego Starosądeczanie, rycerzy a także Dziewczęcej Służby Maryjnej i Kolędników Misyjnych.

Trzej królowie oddali pokłon nowonarodzonemu Dziecięciu na płycie starosądeckiego Rynku, gdzie przygotowano szopkę. Ze sceny popłynęły dźwięki kolęd i pastorałek wykonywanych przez starosądeczan.

Pełna galeria zdjęć na naszym Facebooku TUTAJ

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a