Ogłoszenia parafialne

XVI Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Starym Sączu: Wyraz Wdzięczności za Całoroczne Zaangażowanie

Opublikowano: 5 czerwca, 2024 o 6:35 am   /   przez   /   komentarze (0)

Stary Sącz, jedno z ważniejszych miejsc na mapie duchowej Polski, gościł w tym roku XVI Zjazd Szkolnych Kół Caritas (SKC). Wydarzenie to miało szczególny charakter, gdyż organizowane było z okazji 25. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w tym mieście. Było to wyjątkowe spotkanie, które stanowiło wyraz wdzięczności dla członków Szkolnych i Przedszkolnych Kół Caritas za ich całoroczne zaangażowanie w działalność wolontariacką.

Członkowie kół wraz z zaproszonymi gości przybyli do Starego Sącza gdzie najpierw pod przewodnictwem księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego. Następnie kilka szkolnych kół Caritas otrzymało z rąk ks. Biskupa specjalne wyróżnienia za pracę i zaangażowanie w pomoc innym. To wyróżnienie otrzymało między innymi lokalne szkolne koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej im. Św. Kingi w Popowicach. Dalsza część programu obejmowała uroczyste zasadzenie drzewa jabłoni, upamiętniającego błogosławioną Rodzinę Ulmów w pobliżu Ołtarza Papieskiego. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele kancelarii Prezydenta RP, którzy wraz ze zgromadzonymi Księżmi, panem Burmistrzem Jackiem Lelkiem oraz pozostałymi gośćmi dokonali symbolicznego posadzenia drzewka.

Pierwsze w diecezji tarnowskiej Szkolne Koło Caritas powstało w 2006 roku. Od 2007 roku, co roku w czerwcu, dzieci i młodzież spotykają się na kolejnych Zjazdach, które odbywają się w rocznicę beatyfikacji Karoliny Kózkówny – patronki SKC Diecezji Tarnowskiej. Zjazdy te organizowane są co roku w różnych parafiach diecezji, a w okrągłe rocznice beatyfikacji Karoliny spotkania odbywają się w Zabawie, gdzie znajduje się jej sanktuarium.

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"