Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

XXVI Światowy Dzień Chorego. Msze św. w Starym Sączu

Opublikowano: Luty 10, 2018 o 7:15 am   /   przez   /   komentarze (0)

W niedzielę, 11 lutego obchodzić będziemy XXVI Światowy Dzień Chorego.  W tym dniu w parafiach i szpitalach naszej diecezji będą odbywały się specjalne nabożeństwa połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. Tarnowska Caritas przygotowała okolicznościowe obrazki, które chorzy otrzymają w trakcie nabożeństw.

Diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego będą miały miejsce w Hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. Uroczystej Eucharystii o godz.11.00 przewodniczył będzie bp Leszek Leszkiewicz. Mszę zakończoną błogosławieństwem lourdzkim poprzedzi spotkanie Ks. Biskupa z chorymi oraz modlitwa różańcowa.

W diecezjalne obchody Dnia Chorego włączone są także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Odwiedzą oni swoich rówieśników przebywających w szpitalach. Wizyty w najbliższych dniach będą miały miejsce w Tarnowie, Nowym Sączu i Dębicy.

Tegoroczne orędzie papieskie na ten dzień zatytułowane zostało: Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

Światowy Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – 11 lutego, ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku – w 75. rocznicę objawień fatimskich. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym.

Kościół pw. św Elżbiety w Starym Sączu -niedziela 11.02.2018

Zapraszamy w tym dniu wszystkich chorych, starszych i osoby niepełnosprawne na Mszę Świętą połączoną z udzielaniem sakramentu namaszczenia na g. 14.00. Odprawi ją ks. Stanisław Olesiak.

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Słonecznym w Starym Sączu -niedziela 11.02.2018

Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 15.00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a