Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Zaproszenie na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca

Opublikowano: 9 października, 2021 o 8:08 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa, zapraszamy na XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Będzie ono miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny.

Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 1000 pod przewodnictwem ks. abpa Henryka Nowackiego. Będziemy, jak zwykle, modlitwą różańcową wspierać misje, misjonarzy (obecni będą ich reprezentanci), a także prosić o beatyfikację naszego męczennika ks. Jana Czuby. Dzień naszego spotkania będzie tradycyjnie wspomnieniem 23-tej już rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Zapoznamy się też bliżej z postacią bł. Karoliny.

Podczas spotkania, jak zwykle, zapewniamy tradycyjną drożdżówkę z herbatą, w związku z czym prosimy, aby uczestnicy (zarówno indywidualni, jak i grupy) zgłosili swoją obecność za pomocą kwestionariusza diecezjalnego umieszczonego pod linkiem:

https://kwestionariusz.diecezja.tarnow.pl/Page/EventPage/82

Uprzejmie o to prosimy, gdyż będzie to bardzo pomocne w organizacji spotkania. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 października.

Zakończenie spotkania przewidziane jest na godz. 1400. Księży prosimy o zabranie ze sobą alby i stuły synodalnej. Grupy przybywające autokarami i busami winny zatrzymać się przed kościołem, a po wyjściu pasażerów pojazdy będą kierowane na parking.

Z braterskim pozdrowieniem i życzeniem owocnego przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

Ks. Krzysztof Czermak

P.S. Przypominamy, że na naszej stronie www.misje.diecezja.tarnow.pl można znaleźć stosowne informacje i pomoce, które posłużą w jak najlepszym przeżywaniu Światowego Dnia Misyjnego i Tygodnia Misyjnego.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a