Ogłoszenia parafialne

Zgromadzeni na świętej wieczerzy

Opublikowano: Wrzesień 19, 2019 o 7:06 am   /   przez   /   komentarze (0)

Dyrektorzy wydziałów duszpasterstwa ogólnego z całej Polski obradują w Gródku n. Dunajcem nad nowym programem formacyjnym na rok 2020/2021.

W diecezjalnym centrum rekolekcyjnym „Arka” w Gródku n. Dunajcem od 17 do 20 września trwają obrady dyrektorów wydziałów duszpasterstwa ogólnego z całej Polski w ramach Komisji Duszpasterstwa KEP.

Obradom na temat programu nowego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce przewodniczy abp Wiktor Skworc. – W tym roku rozpocznie się trzyletni program duszpasterski dotyczący Eucharystii. Pierwszym tematem, wokół którego będą się ogniskowały działania duszpasterskie w naszym Kościele, będzie Eucharystia jako prawda wiary. Obecnie, podczas naszych obrad, opracowujemy program na rok 2020/2021. Tematem też będzie Eucharystia, jednakże w kontekście jej celebrowania. Mottem działań duszpasterskich będą słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Nie tylko bowiem wyznajemy wiarę w Eucharystię, w żywą obecność Jezusa Chrystusa w tym sakramencie, ale również celebrujemy tę prawdę w zgromadzeniu Kościoła, który żyje, buduje się i rośnie dzięki Eucharystii. To przecież szczyt i źródło Kościoła. Potrzebna jest wciąż refleksja nad wartością i ważnością Eucharystii dla Kościoła, ponieważ obserwujemy lekceważenie tego sakramentu nawet przez tych, którzy są zobowiązani do pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Zauważamy także, że przeakcentowuje się wielkie akcje ewangelizacyjne, jak chociażby ostatnia pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. Warto jednak zwrócić uwagę, że stanąć pod krzyżem oznacza co niedzielę uczestniczyć w Eucharystii, bo w niej uobecnia się wydarzenie krzyża tu i teraz. Podczas naszych obrad będziemy się zastanawiać, w jaki sposób uwrażliwiać wiernych na tajemnicę Eucharystii, aby mieli większą świadomość daru, który otrzymują i zaproszenia, które do nich kieruje Chrystus w Kościele – mówi abp Skworc.

źródło: diecezjatarnowska.pl

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a