Polityka, Z ostatniej chwili

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Rodzinny Dom Dziecka nr 3 w Nowym Sączu

Opublikowano: Lipiec 7, 2018 o 8:33 am   /   przez   /   komentarze (15)

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła w piątek Nowy Sącz, gdzie spotkała się z wychowankami i opiekunami Rodzinnego Domu Dziecka nr 3.

Dzieci i nastolatkowie oprowadzili Pierwszą Damę po swoim domu, część z nich opowiedziała o wcześniejszych, trudnych doświadczeniach oraz o dorastaniu w nowej rodzinie. Wychowankowie podzielili się też ze swoim gościem dotychczasowymi osiągnięciami edukacyjnymi, planami na przyszłość i marzeniami.

Podczas wizyty Pierwsza Dama rozmawiała z rodzicami zastępczymi o idei pieczy zastępczej, budowaniu relacji i zaufania oraz codziennych wyzwaniach. Pierwsza Dama wyraziła podziw i szacunek dla empatii, troski i ogromnego serca jakimi każdego dnia wykazują się opiekunowie zastępczy.

Część spotkania, w której wzięli udział przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Ośrodka Wsparcia i Terapii Rodzin w Nowym Sączu oraz Urzędu Miasta została poświęcona m.in. kwestiom obowiązujących w Polsce procedur prawnych. Poruszono także temat uprawnień i obowiązków rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.

Obecnie pod opieką placówki w Nowym Sączu znajduje się dziewięcioro dzieci, a synowie założycieli ośrodka, wraz z własnymi rodzinami również angażują się w pieczę zastępczą.

 

Biuro Prasowe/ Pierwsza Dama RP

Komentarze

Komentarze (15)

 • Lipiec 7, 2018 o 11:10 am Anonim

  Piękne zdjęcia , uśmiechy , uściski , modlitwa, dzieci jak z obrazka , troszkę inaczej wygląda rzeczywistość dzieci chorych , niepełnosprawnych, których RODZICE walczą o każdą złotówe o każdy godnie przeżyty dzień , walczą z wszystkimi , z rządem , z paniami posłankami i posłami którzy za tę walkę szukają na nich poragrafów i w końcu z tymi z nas którzy uważają że nic im się nie należy

 • Lipiec 7, 2018 o 12:28 pm pis

  W prawicowej nacjonalistycznej Polsce rządzonej przez neofaszystowskie nurty nie ma miejsca na niepełnosprawnych i biednych. Tutaj wszyscy myślą jednakowo, są szczęsliwy, modlą się a bóg im sprzyja. prezydentowa gosci u nich i wszedzie króluje szczęście i potęga narodu. niczym w III rzeszy.

 • Lipiec 7, 2018 o 3:21 pm Bolek

  PO- troll ?

 • Lipiec 7, 2018 o 4:06 pm Ika

  Święta racja ,ktoś napisał, dokładnie tak wygląda nasza rzeczywistość.Wszystko się pokazuje i mile gości tam gdzie panuje radość szczęście i bogactwo 😞a tam gdzie bieda , cierpienie niepełnosprawność , tragedia… to takich najlepiej omijać..PRZYKRE ale tak jest.Gdzie panuje bogactwo to o dziwo wszyscy podziwiają i widzą.

 • Lipiec 7, 2018 o 5:05 pm Polskezbaw

  PISlamista?

 • Lipiec 7, 2018 o 5:07 pm ja

  Typowe w kraju, gdzie rządzą populiści. Sprzedaje się tylko to , co dobrze wygląda. Wystarczy pooglądać TVPIS. A dopiero wszystko podobno było w ruinie. Jaki lud, taka propaganda – płytka i prosta.

 • Lipiec 7, 2018 o 5:40 pm dyzio

  Wszystkim krytykom proponuję zabrać się za robotę i dać przykład jak to powinno wyglądać. Jak i jedna, tak druga partia niczego istotnego nie wniosła, więc jak już jedziemy po jednych, to jedźmy i po drugich, A na początku pokażmy jak się to robi.
  Kiedyś próbowałem stworzyć organizację pomagającą innym, ale wszystko rozbiło się o to, że chętnych z pomysłami i wiedzących lepiej całe mnóstwo, a do pracy i poświęcenia swojego czasu nikogo, zostali tylko ci, którzy chcieli zabłysnąć i własny tyłek grzać w sławie. Też do niczego nie zdatni.

 • Lipiec 7, 2018 o 7:30 pm Anonim

  Dyzio na pewno jesteś dobrym człowiekiem , bo chciałeś coś dobrego dla słabszych ale ludzie to tylko ludzie i los osób niepełnosprawnych musi być ponad wszystko i to właśnie zadanie rządu który może wszystko dać 500 dać 300 bo dziś jesteś PO-troll albo PiSlamistą a jutro możesz być chory i niepełnosprawny

 • Lipiec 7, 2018 o 9:05 pm Józek z potoka

  Słaby jesteś w te klocki, PiS to nie prawica!!!

 • Lipiec 8, 2018 o 9:11 am Anonim

  Zycie to nie klocki

 • Lipiec 8, 2018 o 1:23 pm Józek z potoka

  Niepełnosprawność to rzecz bardzo umowna, gdyby rząd chciał wszystkim wyrównać szanse to musiał by wyrównać np.brzydkiej kobiecie bo jest jej trudniej znaleść pracę niż ładnej, poza tym musi ponosić większe koszty na kosmetyki, wyrownać niskiemu bo wysocy mają w życiu łatwiej(teoretycznie), wyrównać szanse głupiemu bo ma gorzej niż mądry itd, itd. Dlatego państwo z szczebla centralnego nie powinno się do tego mieszać.

 • Lipiec 8, 2018 o 6:02 pm Anonim

  No dowcipny komentarz , temat finansowania osób niepełnosprawnych mniej zabawny ale w obecnej sytuacji to właśnie władza szczebla centralnego ma w ręku wszystkie „narzędzia „do stworzenia dobrego systemu opieki nad niepełnosprawnymi no i ma na to środki z naszych podatków i powinno się w to „skutecznie mieszać „

 • Lipiec 11, 2018 o 8:19 am Bollek

  Pisz na temat totalna………

 • Lipiec 11, 2018 o 8:20 am Obywatel.....

  Do PiS z głową coś nie tak ….

 • Lipiec 14, 2018 o 3:46 pm FFF

  PRAWDA WYGLADA INACZEJ
  WSZYSTKO DLA SLAWY PIENIEDY I NA POKAZ .

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a