Polityka

Agroturystyka to pomysł na biznes w Małopolsce

Opublikowano: 22 kwietnia, 2015 o 9:07 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Urokliwe krajobrazy, ciekawi ludzie, żywy folklor, tradycja i małopolskie przysmaki kuchni regionalnej – to wszystko przyciąga turystów na małopolską wieś. O tym, jak wykorzystać potencjał regionu mówił dziś m.in. wicemarszałek Stanisław Sorys. W jednym z gospodarstw agroturystycznych w Stróżach odbyła się konferencja poświęcona turystyce wiejskiej jako szansie na rozwój przedsiębiorczości w regionie. 

W Małopolsce powstaje coraz więcej gospodarstw agroturystycznych, które oferują odwiedzającym wypoczynek w komfortowych warunkach, w zgodzie z naturą oraz serwują przysmaki prawdziwej kuchni regionalnej. Zwiększa się też liczba turystów zainteresowana takim sposobem spędzania wolnego czasu. To dobry moment, by wykorzystać ten trend dla rozwoju gospodarki regionu – przekonywali uczestnicy konferencji agroturystycznej, która odbyła się dziś w Stróżach.

Spotkanie otworzył wicemarszałek Stanisław Sorys.  Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z instrumentami i warunkami udzielania wsparcia finansowego na rozwój agroturystyki i turystyki wiejskiej, a także wymienić się doświadczeniami w związanymi z rozwijaniem ofert małopolskich gospodarstw. Zainteresowanie wzbudził także temat promocji małopolskich produktów regionalnych i tradycyjnych oraz uczestnictwa regionu w projekcie Europejska Sieć Dziedzictwa Kulinarnego.

Warto przypomnieć, że w Małopolsce funkcjonują trzy wyjątkowe projekty związane z rozwojem agroturystyki, są to: Małopolska Wieś Pachnąca Ziołami, Małopolska Wieś dla Dzieci oraz Małopolska Wieś dla Seniorów. W ramach  Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej (MSIT) na stronie internetowej www.agroturystyka.visitmalopolska.pl dostępna jest również szeroka oferta noclegowa przygotowana przez małopolskie gospodarstwa agroturystyczne.

 

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"