Polityka, Z ostatniej chwili

Budowa „sądeczanki” priorytetem Marszałka Małopolski

Opublikowano: 10 czerwca, 2021 o 7:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

10 czerwca w krakowskiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad odbędzie się spotkanie z przedstawicielami samorządów i parlamentu. O swojej obecności zapewnia marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski. Tematem rozmowy będzie budowa drogi krajowej, tzw. „sądeczanki”.

Jak podkreśla marszałek, budowa „sądeczanki” to od samego początku priorytet i zapewnia, że ciągle rozmawia na ten temat z wieloma samorządowcami.

Spotykałem się z włodarzami gmin, rozmawiałem z inżynierami. Ta droga to szansa na rozwój dla regionu. Wiem, że na to połączenie czekają kierowcy, ale i mieszkańcy. Tak, jak zobowiązałem się na początku: występuje jako mediator w stosunku do wójtów i burmistrzów. Tam, gdzie jest to możliwe, staram się tworzyć dobry klimat rozmowy wokół tej inwestycji. Liczę na to szczerze, że uda nam się dojść do porozumienia

– mówi marszałek Witold Kozłowski.

Jak informuje GDDKiA, jeszcze we wrześniu złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji środowiskowej przez RDOŚ. Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wskaże ostateczny wariant przebiegu planowanej drogi. To bardzo istotny element w procesie przygotowywania inwestycji. Jak dodaje marszałek Witold Kozłowski, na ten moment ważne jest także to, że dokumentacja jest w trybie realizacji oraz, że na ten cel są zabezpieczone środki. W rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 zarezerwowano na budowę drogi niemal 3,2 mld zł.

Połączenie Nowy Sącz – Brzesko, w zależności od wybranego wariantu trasy, ma mieć ok. 50 km. Według założeń będzie dwujezdniową drogą ruchu przyśpieszonego.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a