Polityka

Chełmiec najlepszą gminą wiejską w Polsce – po raz siódmy z rzędu

Opublikowano: Maj 6, 2018 o 8:45 am   /   przez   /   komentarze (0)

W dniu 27 kwietnia 2018 roku, Bernard Stawiarski – Wójt gminy Chełmiec  podczas drugiego dnia IV Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbywał się w Krakowie otrzymał Puchar oraz dyplom za zdobycie pierwszego miejsca w Polsce w kategorii „Najlepsza gmina wiejska 2017 roku” oraz za trzecie miejsce w skali kraju w rankingu energii odnawialnej. To już siódme z rzędu zwycięstwo w Ogólnopolskim Rankingu prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich. Za ubiegły rok  gmina Chełmiec otrzymała aż 50 765 punktów, tym samym zdobywając honorowy tytuł: ,,Dobry Polski Samorząd 2017″ oraz przywilej posługiwania się znakiem ,,Lider Rankingu Gmin Wiejskich 2017″.

Warto zaznaczyć, że Ogólnopolski Ranking Związku Powiatów Polskich to jedyny NIEODPŁATNY w Polsce ranking samorządów zarządzany na bieżąco przez ekspertów w trybie on-line, który obejmuje wszystkie gminy wiejskie i miejskie w Polsce, a prowadzony jest od 2003 roku.

Wójt gminy nie kryje radości i zadowolenia podkreśla, że bardzo go cieszy wygrana w rankingu, w którym nie da się wyniku ,,kupić”.

-To ogromna satysfakcja, że po raz siódmy z kolei zajmujemy pierwsze miejsce w rankingu gmin wiejskich. Pierwszy raz braliśmy udział w rankingu w 2009 roku i wówczas udało nam się zająć 9 miejsce a od 2010 roku jesteśmy nieprzerwanie na pierwszym miejscu. Najbardziej cieszy mnie fakt, iż zwyciężamy w rankingu, w którym sukcesu nie da się „kupić”, a punkty przyznają  eksperci systematycznie przez cały rok – podkreśla wójt Bernard Stawiarski.

– W tym roku nie było łatwo rywalizowaliśmy jak równy z równym z gminą Kobylnica o zwycięstwo. Do końca nie wiedzieliśmy, czy wygramy, bo w poprzednich latach zdecydowanie zostawialiśmy konkurencję w tyle, a tym razem było blisko – dodaje wójt. 

Wójt podaje receptę na zwycięstwo. Jest nią systematyczna praca i ciągłe dążenie do osiągnięcia sukcesów. Zaznacza także, że chełmiecki samorząd jest najtańszym w Polsce, jeśli chodzi o koszty utrzymania urzędników, wynagrodzenia itd.

Najwięcej punktów w rankingu gmina Chełmiec zdobyła za pozyskiwanie funduszy pozabudżetowych, wspieranie rozwiązań proekologicznych, wsparcie osób wykluczonych społecznie, wspieranie działań sportowych oraz rozwój bazy infrastrukturalnej. Gmina została także wysoko oceniona za modernizację i cyfryzację urzędu, ułatwienie dostępności urzędu dla osób niepełnosprawnych, zwiększenie kompetencji urzędników oraz wprowadzenie elektrycznego obiegu dokumentów, co w znacznym stopniu usprawniło procedury.

źródło: UG Chełmiec

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a