Polityka, Z ostatniej chwili

Cyfryzacja „geodezji” i budowa szpitalnego skrzydła czyli sesja w powiecie

Opublikowano: 17 lutego, 2017 o 9:07 am   /   przez   /   komentarze (5)

Wczoraj  w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyła się XXI zwyczajna sesja Rady Powiatu Nowosądeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałami, radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym, które przedstawił starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Podpisaliśmy umowę dotyczącą cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu i miasta Nowego Sącza. Projekt o wartości ponad 16 milionów złotych będzie realizowany do końca grudnia 2020 roku – mówił starosta Marek Pławiak. – Większość tej kwoty, bo aż 14,3 miliona złotych, stanowi dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Po zrealizowaniu projektu, digitalizacją zostanie objęte niecałe 40% powierzchni Powiatu.

Starosta dodał, że trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Krynicy Zdroju. Prace muszą być zakończone do grudnia 2017 roku. Dotychczas wykonano dolną kondygnację przyziemia, zalano płytę nad tą kondygnacją oraz rozpoczęto budowę ścian parteru.

10 lutego odbyło się kolejne posiedzenie forum subregionalnego – mówił starosta Marek Pławiak. – Głosowaliśmy w sprawie wyboru kart projektów, które otrzymały pozytywną opinię Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Zarząd Województwa dopuścił do konkursu, oprócz szpitali powiatowych, również podmioty prywatne. Istnieje więc zagrożenie, że możemy nie otrzymać w pełnej wysokości wnioskowanej przez nas kwoty na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego przeznaczonego do rozbudowanej części szpitala.

Kolejną sprawą, o której mówił dzisiaj starosta było otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na „Rozbudowę istniejącego budynku oświatowego o salę gimnastyczną z zapleczem i przebudowę budynku z przeznaczeniem na Liceum Ogólnokształcące w Grybowie”. W przetargu wystartowały trzy firmy. Trwa sprawdzanie ofert.

Powiatowy Zarząd Dróg prowadzi w dalszym ciągu akcję zimowego utrzymania dróg – mówił starosta. – Dotychczasowe koszty to ponad 2,4 miliona złotych. Dodatkowo, nasze służby wywoziły duże ilości śniegu z ulicy Pułaskiego w Krynicy-Zdroju, ulicy Piłsudskiego, Zazamcze i Polnej w Muszynie oraz ze Złockiego i Szczawnika. Służba liniowa PZD usuwała śnieg także z mostów i odśnieżała chodniki.

Starosta wręczył też dzisiaj Nagrodę Starosty Kapeli Góralskiej „Ciupaga”


Maria Olszowska
Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Komentarze (5)

 • 17 lutego, 2017 o 10:49 am Tomasz

  O i wszędobylski komentator sportowy ze Stróż i chłop z Moszczenicy w parzenicy

 • 17 lutego, 2017 o 11:42 am ABW

  Chłop z Moszczenicy, może chce w przyszłych wyborach wystartować z PiS.

 • 17 lutego, 2017 o 11:47 am Marian

  A jakie interpelacje składali radni z Miasta i Gminy Stary Sącz. Panowie WL,SD,JG.Proszę o szczegółowe zainteresowanie się. Dużo portal zamieszcza informacji o pracy Burmistrza i Rady Miejskiej, może i radni Powiatowi coś działają, czy tylko przychodzą na sesję i diety pobierają.

 • 17 lutego, 2017 o 1:55 pm Maria

  No właśnie o tych Panach cicho sza. A przecież powiat jeszcze istnieje. Niech przedstawią co zrobili przez dwa lata dla swojej gminy. Bo inaczej będzie to wasza ostatnia kadencja

 • 17 lutego, 2017 o 3:24 pm Anonim

  A cóż to jacyś celebryci żeby trzeba było o nich pisać .Ja na przykład nie mam ochoty czytać o tych panach jak i o starosadeckich gwiazdach .Potrzebna mi jakaś wiedza udaje się do odpowiedniej instytucji i u źródła zasiegam interesującej mnie sprawy a nie jatrze w komentarzach .Tak ze Marianie Mario wskakujcie w laczki i do powiatu a tam obszernie i wiarygodnie dowiecie się co i jak , ba nawet możecie się umówić na spotkanie z którymś z radnych pozdrawiam

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a