Polityka

Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i inwestycje drogowe

Opublikowano: 27 września, 2020 o 9:46 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szczegółowa informacja na temat inwestycji drogowych oraz wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2020 r. – to główne tematy omawiane podczas sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przedstawił radnym sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym, czyli od ostatniej czerwcowej sesji. Wspomniał, że w ramach realizacji projektu pn. „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowy Sącz” 14 lipca zawarto umowę na dostawę oprogramowania e-usług o wysokim poziomie dojrzałości wraz z rozbudową systemu teleinformatycznego do obsługi powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego. Wartość umowy to 233 tys. zł. Natomiast 22 września zawarto siedem umów na realizację usługi polegającej na cyfryzacji i poprawie jakości mapy ewidencyjnej oraz modernizacji bazy danych EGiB. Ich łączna wartość to 9.681.570 zł.

Jest to końcowy etap prac w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, gwarantujący wykonanie projektu w całości w ramach przyznanych środków – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – Tym samym jesteśmy jedynym powiatem nie tylko w Małopolsce, ale i w kraju, który rozstrzygnął przetarg w jednym postępowaniu. Jest to efekt wypracowania własnego sposobu przeprowadzenia prac modernizacyjnych.

W ramach sprawozdania z prac Zarządu w okresie międzysesyjnym starosta przedstawił szczegółowy raport na temat inwestycji drogowych (więcej:.).  Wspomniał m.in. o wyremontowaniu odcinka obwodnicy zachodniej Nowego Sącza. Po długich negocjacjach udało się wyegzekwować od wykonawcy realizację tych prac w ramach gwarancji.

Starosta Marek Kwiatkowski wspomniał też o przekazaniu dwóch nowych ambulansów dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Trafiły one do podstacji w Łącku i Krynicy-Zdroju. Łącznie SPR wzbogaciło się o cztery nowe karetki w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej – Pakiet Medyczny. Wartość ambulansów to blisko 2,5 mln zł.

W sesji wziął udział radny wojewódzki Stanisław Pasoń.

Fot. Paweł Szeliga

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a