Polityka

Donald Tusk na spotkaniu z młodzieżówką PO w Gołkowicach Górnych

Opublikowano: 19 czerwca, 2022 o 8:50 am   /   przez   /   komentarze (0)

Przewodniczący PO Donald Tusk spotkał się w sobotę z uczestnikami pierwszego z cyklu spotkań pod hasłem „MeetUp Nowa Generacja”, które odbywa się w Gołkowicach Górnych (gmina Stary Sącz). Wydarzenia, obejmujące dyskusje i spotkania z ekspertami i parlamentarzystami PO, skierowane są do młodzieży związanej z Platformą Obywatelską oraz młodzieżówką partii Młodymi Demokratami.

Do Golkowic już w piątek zjechało około 200 uczestników, zaś jednym z głównych punktów programu było sobotnie spotkanie z Donaldem Tuskiem. Lider PO pojawił się w niewielkim amfiteatrze krótko po godz. 10, przywitany entuzjastycznie przez swoich zwolenników. Jednym z prelegentów był także Radosław Sikorski.

Sporo miejsca w swoim przemówieniu poświęcił Tusk aktualnej sytuacji politycznej w Polsce oraz ostrej krytyce rządów Prawa i Sprawiedliwości. Wspominał o relacjach pomiędzy państwem a kościołem, a także o kwestiach światopoglądowych związanych m.in. z problemem aborcji czy związków partnerskich.

Meet up przeznaczony jest dla tych osób, dla których bliskie są wartości demokratycznego państwa prawa, niezależnych mediów oraz silnego społeczeństwa obywatelskiego. To nowoczesny format szkół letnich Platformy Obywatelskiej, które będą się odbywać w czterech edycjach regionalnych. Pierwsze odbyły się właśnie w Gołkowicach. Wydarzenia składają się z dyskusji, szkoleń, na przykład z wystąpień publicznych i prowadzenia aktywności w sieci, warsztatów podczas których uczestnicy poznają tajniki polityki i nauczą się, jak wywierać wpływ na to, co dzieje się w ich okolicy – mówi Michał Słowik, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Nowym Sączu.

fot. MeetUpPO/Radosław Sikorski

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n