Polityka

Dziękuję służbom za ich pracę

Opublikowano: 27 grudnia, 2018 o 10:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

Podczas spotkania w Bilsku podsumowano działalność służb, inspekcji i straży działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego w 2018 roku. Odbyło się to w ramach posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Gości przywitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, który podziękował za pracę wszystkim zebranym. Towarzyszył mu wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Edward Ciągło i Marian Dobosz oraz przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Wasza praca jest trudna i wymagająca poświęceń – mówił starosta Marek Kwiatkowski zwracając się do przedstawicieli służb. – Zawsze można liczyć na waszą pomoc i właśnie za to, w imieniu mieszkańców Ziemi Sądeckiej, bardzo dziękuję. Na szczęście ten rok był spokojny i ominęły nas kataklizmy. Mam nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie wzorowa.

Po krótkim meldunku jaki złożyli szefowie służb (m.in. policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe, WOPR) nadszedł czas na wręczenie medali i odznaczeń.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski przyznał Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Złote Jabłko otrzymał Stanisław Michalik – Nadleśniczy Nadleśnictwa Piwniczna Zdrój.

Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Andrzej Pasek – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Jacek Kulig – Komendant Posterunku Straży Ochrony Kolei w Muszynie, kpt. Józef Orzeł – kierownik Działu Ochrony Zakładu Karnego w Nowym Sączu i Grzegorz Danek – prezes Instytutu Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych w Podegrodziu.

Spotkanie prowadził Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe NS

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a