Polityka

Interesuje nas rozwój ekonomiczny

Opublikowano: 25 maja, 2017 o 8:17 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu gościła delegacja z zaprzyjaźnionego Powiatu Unna w Niemczech. Ponad 20 radnych partii CDU na czele z dr. Thomasem Wilkiem i Wilhelmem Jasperneite spotkało się ze starostą Markiem Pławiakiem i wicestarostą Antonim Koszykiem.

Serdecznie witam na sądeckiej ziemi – mówił starosta Marek Pławiak. – Wielu z was gościło już u nas. Za każdym razem poznajecie nowe okolice i miejsca turystyczne. Dziękuję za współpracę, która rozwija się już od ponad 20 lat. Cieszy nas, że władze Powiatu Unna są z nami w stałym kontakcie i możemy wspólnie realizować różne projekty.

To trzecia wizyta członków partii CDU na Sądecczyźnie.

Tym razem zainteresowaliśmy się rozwojem ekonomicznym Sądecczyzny. Odwiedziliśmy kilka wiodących firm z różnych branż. Jesteśmy pod wrażeniem – mówił Wilhelm Jasperneite. – Oczywiście, jak zawsze zachwyca nas gościnność władz Powiatu i atrakcje turystyczne. Liczymy, że pod koniec czerwca przyjadą państwo do nas z rewizytą.

Podczas spotkania, Andrzej Zarych – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych przedstawił krótką informację dotyczącą historii Sądecczyzny i turystycznych miejsc w naszym regionie.

Współpraca z niemieckim Powiatem Unna trwa od ponad 20 lat. Polega głównie na wymianie młodzieży, wyjazdach na staże językowe i realizacji wspólnych projektów, głównie w dziedzinie oświaty.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a