Polityka, Z ostatniej chwili

Jakub Bocheński pozywa Arkadiusza Mularczyka

Opublikowano: Maj 15, 2019 o 7:28 am   /   przez   /   komentarze (0)

Jakub Bocheński, kandydat Wiosny Biedronia, pozwał w trybie wyborczym Arkadiusza Mularczyka z Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem Mularczyk wprowadza w błąd wyborców posługując się hasłem: „Jedyny kandydat z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego”.

Kandydat Wiosny złożył we wtorek tuż przed południem w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu pozew w trybie wyborczym. Domaga się od polityka PiS zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji i usunięcia wszystkich materiałów ze spornym hasłem. Chce też, aby Mularczyk go przeprosił, a w lokalnych mediach przyznał, że nie jest jedynym kandydatem do PE z Sądecczyzny. Pozew zawiera też wniosek o wpłatę 40 tys. zł na rzecz sądeckiego hospicjum.

– Urodziłem się w Nowym Sączu, na osiedlu Wojska Polskiego spędziłem 20 lat, a na materiałach wyborczych pana posła Arkadiusza Mularczyka pojawia się informacja, że jest jedynym kandydatem z Sądecczyzny do Parlamentu Europejskiego. To oczywiście nieprawda, wprowadzanie mieszkańców w błąd. Wielu znajomych do mnie dzwoni i mówi: „Kuba ty chyba ze Szczecina nie jesteś?” – zaznacza Jakub Bocheński.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a