Polityka

Krótka rozmowa przy szachach

Opublikowano: 24 grudnia, 2014 o 6:21 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Dzisiaj w Kinie Sokół odbył się III Turniej szachowy o Puchar Burmistrza Starego Sącza. Pomimo natłoku świątecznych i zawodowych obowiązków swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Jacek Lelek.

Pomiędzy kolejnymi rozgrywkami udało nam się zadać kilka pytań.

Starosądeckie.info:  Świąteczno – sylwestrowe plany Burmistrza Starego Sącza?

Burmistrz Jacek LelekŚwięta to zdecydowanie czas bardzo rodzinny, dlatego zawsze spędzam je w gronie najbliższych. Jesteśmy rodziną, która uwielbia  muzykowanie i kolędowanie , dlatego to jest nasz czas. Sylwestra także spędzam wśród bliskich.

Huczny Sylwester na starosądecki rynku! To możliwe? Czy zaciskanie pasa trwa?!

Nie chciałbym nazywać tego zaciskaniem pasa, ale już od paru lat w inny sposób witamy Nowy Rok. Dlatego kosztem imprezy na starosądeckim rynku już dzisiaj zapraszam wszystkich mieszkańców na wielki Koncert Noworoczny, który odbędzie się 18 stycznia 2015 roku.  Wystąpi między innymi Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej i wspaniali soliści. Troszkę w innym stylu ale z klimatem przywitamy Nowy Rok.

Jaki będzie ten nadchodzący 2015 rok dla Starego Sącza?

Mam nadzieję, że będzie to dobry rok! Mamy naprawdę interesujące plany. Są to co prawda w dużej mierze plany przygotowawcze, abyśmy się dobrze przygotowali do wykorzystania szansy jaką daje budżet unijny. Będzie to rok sporych inwestycji. Gruntowna przebudowa ulicy Węgierskiej i Sobieskiego. Na starosądeckim rynku pojawią się wiaty, dla czekających na autobus. Myślę że wiele osób, które marzną i mokną na deszczu na to liczą. Mam nadzieję że uda nam się rozpocząć budowę kanalizacji na ulicy Partyzantów i być może Piłsudskiego. Planujemy także przebudowę ulicy Cesarczyka. Priorytetem jest także przygotowanie terenów pod inwestycje, ich uzbrojenie, abyśmy mogli oddziaływać na tworzenie nowych miejsc pracy.

Nowe miejsca pracy to dla wieku mieszkańców ogromna szansa. Głośno się o tym mówi, jednak efektów obecnie brak.

Sporo w tym kierunku zaczęło się dziać. Naszym celem nie jest sprowadzenie do Starego Sącza jednego wielkiego inwestora, który uzależni od siebie całe miasto. Bardziej pragniemy wspierać małe i średnie inicjatywy, które będą tworzyć kilka, kilkadziesiąt miejsc pracy. Obecnie mamy spore problemy ze scaleniem gruntów. Stary Sącz jest dobrze położony. Mamy dużo płaskich terenów całkiem nieźle uzbrojonych. Część z nich jest już przekwalifikowana na tereny budowlane. Jednak bardzo ważna jest wola właścicieli, aby chcieli te grunty sprzedawać za godziwe pieniądze i przygotowywać wspólne oferty dla inwestorów. Bardzo ważne jest także ulokowanie, tak aby  przedsięwzięcia nie utrudniały życia mieszkańcom i nie znajdowały się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej. My takie tereny mamy i to jest spory potencjał aby stać się gospodarczo silniejszym. Jednak potrzeba współdziałania Gminy i Mieszkańców jest ogromna.

Czego możemy życzyć jako redakcja na ten nowy miejmy nadzieję lepszy 2015 rok?

Życzmy sobie nawzajem, abyśmy dla naszej małej ojczyzny, dla naszego Miasta i Gminy chcieli współpracować, chcieli dobrze ,odważnie myśleć i dzięki temu wspólnie przyczyniać się do rozwoju. Nie ulega najmniejszej wątpliwości że burmistrz i urząd jest tym liderem który ma poprowadzić ale jeżeli nie będzie współdziałania wszystkich to te nasze wysiłki nie przyniosą takich efektów jakie byśmy sobie życzyli.

Dziękuję za rozmowę.

 

W imieniu redakcji życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia a nadchodzący 2015 rok niech będzie dla nas wszystkich DOBRYM ROKIEM!

Relacja z III Turnieju Szachowego już wkrótce na naszym portalu!

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"