Polityka

Liderzy Małopolski po raz piętnasty

Opublikowano: 4 kwietnia, 2015 o 6:56 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Najlepsze Przedsięwzięcie Roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2014” to konkurs wyłaniający najważniejsze inwestycje i przedsięwzięcia o wymiarze społecznym, gospodarczym i kulturowym w naszym regionie.  Warto podkreślić, że w tym roku nagroda trafiła m.in. do Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” – instytucji Województwa Małopolskiego.   W gali podczas której wręczono wyróżnienia za rok 2014 wziął udział Leszek Zegzda – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Poza siedzibą Cricoteki, którą doceniono za twórcze połączenie potencjału historycznego budynku i sztuki współczesnej jedno z 10 tytułów Lidera Małopolski 2014 trafiło także do wspólnego projektu Województwa Małopolskiego, Powiatu Oświęcimskiego i Chełmka za most „galicyjski” na drodze wojewódzkiej nr 780, który łączy regiony śląski i małopolski.  Nagrodzono także Małopolską Organizację Turystyczną za kampanię promocyjną województwa „ Małopolskim Koralem przez Europę”.  W jej ramach małopolski camper  z Czerwonym Koralem – symbolem regionu małopolskiego – wyposażony w materiały promocyjne, filmy reklamowe i mini stoisko, obecny w kilkunastu miastach europejskich i podczas najważniejszych targów i eventów turystycznych przybliżył Europejczykom nasz region.

Pozostałe wyróżnienia powędrowały do: Centrum Kongresowego ICE Kraków, Grupy Thermaleo za projekt rozwoju Szczawnicy, Instytutu Fizyki Jądrowej PAN za Centrum Cyklotronowe Bronowice – pierwsze w Polsce stanowisko do radioterapii protonowej nowotworów z wykorzystaniem cyklotronu izochronicznego AIC-144, Szpitala Ginekologiczno-Położniczego MEDIKOR w Nowym Sączu za upowszechnianie nowej jakości położnictwa i ginekologii, Targów w Krakowie Sp. z o.o. za nowoczesny obiekt wystawienniczy, Miasta Przemyśl i Fundacja „Azymut” za organizację widowiskowej imprezy sportowej Bike Town Festival Przemyśl 2014 oraz redakcji  GLOBEnergia za aktywną promocję odnawialnych źródeł energii.

Wyróżnienie specjalne przyznano natomiast Tauron Kraków ARENA – największemu w Polsce i jednemu z najnowocześniejszych w Europie halowemu obiektowi widowiskowo-sportowemu.

Uroczystość odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Małopolski Marka Sowy. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, którego przewodniczącym jest Kazimierz Barczyk – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego.

1

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a