Polityka

Małopolska Giełda Agroturystyczna

Opublikowano: 27 kwietnia, 2015 o 12:30 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Przez cały ubiegły weekend na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie trwała XVIII już edycja Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. Wydarzenie otwarło wystąpienie Wojciecha Kozaka. Wicemarszałek podkreślił, że Małopolska ma pod względem oferty spędzania wolnego czasu na wsi wiele do zaoferowania.

Agroturystyka to ważna i intensywnie rozwijająca się gałąź małopolskiej turystyki – przekonywał wicemarszałek Wojciech Kozak podczas otwarcia kolejnej już edycji Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej. Wszyscy, którzy odwiedzili w weekend kampus Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie mogli zapoznać się z ofertą gospodarstwach agroturystycznych oraz zaznajomić się z lokalnymi tradycjami kulturowymi charakterystycznymi dla danych części regionu. Celem przedsięwzięcia jest promocja agroturystyki jako sposobu aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku dla mieszkańców miast a także całego Województwa Małopolskiego.

Podczas Giełdy odbyły się także liczne imprezy towarzyszące, takie jak prezentacje kiermasz, wystawy rękodzieła ludowego, konkursy dla dzieci, wystawa zwierząt gospodarskich, degustacja potraw i napojów regionalnych, występy zespołów folklorystycznych oraz pokazy kulinarne. Od kilku lat wspólnie z Giełdą odbywają się również Targi Ogrodnicze, których nie zabrakło i tym razem.

Województwo Małopolskie było partnerem przedsięwzięcia. Organizatorami Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej są instytucje związane z rolnictwem i są to: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolską Izbę Rolniczą, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego o/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne.

 

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"