Polityka, Z ostatniej chwili

Medale i Jabłka Sądeckie na podsumowanie pracy służb

Opublikowano: 9 grudnia, 2016 o 9:33 am   /   przez   /   komentarze (3)

Starosta nowosądecki Marek Pławiak podziękował dziś służbom, inspekcjom i straży pożarnej za pracę w 2016 r. Podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Bilsku uhonorował Złotymi i Srebrnymi Jabłkami Sądeckimi osoby, które przyczyniły się do budowania systemów bezpieczeństwa mieszkańców Sądecczyzny.

Złote Jabłka Sądeckie otrzymali ppłk Andrzej Szymański – Wojskowy Komendant Uzupełnień w Krakowie i Paweł Szczygieł – nadleśniczy Nadleśnictwa Stary Sącz. W jego przypadku doceniono aktywną działalność na rzecz środowiska przyrodniczego Sądecczyzny.

Srebrne Jabłka Sądeckie odebrali Czesław Baraniecki – dyrektor Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu i Piotr Biedroń – kierownik Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej w Nowym Sączu, Oddziału IMGW-PIB w Krakowie.

Srebrne Medale Za Zasługi Dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przyznano parlamentarzystom:  Piotrowi Naimskiemu, Wiesławowi Janczykowi (wiceminister finansów), Arkadiuszowi Mularczykowi oraz Stanisławowi Kogutowi.

Brązowym Medalem uhonorowano posłów Jana Dudę i Józefa Leśniaka, a także starostę nowosądeckiego Marka Pławiaka, wicestarostę Antoniego Koszyka , członków Zarządu Powiatu Franciszka Kantora i Mariana Rybę, przewodniczącego Rady Powiatu Nowosądeckiego Zygmunta Parucha, radnego wojewódzkiego i sekretarza Powiatu Witolda Kozłowskiego, radnego Powiatu Nowosądeckiego Włodzimierza Oleksego, komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu Janusza Basiagę, prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowym Sączu Antoniego Bieniasa, naczelnika Krynickiej Grupy GOPR Michała Słabonia, kierownika Zespołu Zdrowia i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Dorotę Dobrowolską i kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Ryszarda Wąsowicza.

Józef Fiut, członek Małopolskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Krakowie i Stanisław Słaby, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Sączu odznaczyli Złotym Medalem Za Zasługi Dla LOK podpułkownika Andrzeja Szymańskiego – Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Krakowie. Brązowym Krzyżem Za Zasługi Dla Klubów Żołnierzy Rezerwy uhonorowano Małgorzatę Bochenek – skarbnika Powiatu Nowosądeckiego.

Antoni Bienias, dziękując za wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, wręczył staroście Markowi Pławiakowi płaskorzeźbę z wizerunkiem św. Floriana.

Przedstawiciele poszczególnych służb złożyli szczegółowe raporty ze swojej działalności w mijającym roku. Wszystkie zaangażowane były m.in. w jedno z najtrudniejszych logistycznych przedsięwzięć, czyli zabezpieczenie odbywających się latem w Małopolsce, w tym na Sądecczyźnie, Światowych Dni Młodzieży. Policja była dodatkowo zaangażowana w zapewnienie bezpieczeństwa uczestników Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.

Dziękuję bardzo wszystkim służbom, dbającym o bezpieczeństwo mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – To niezwykle trudna i ciężka, a także odpowiedzialna praca, którą władze Powiatu wspierały i nadal będą wspierać. Cieszę się, że działania prawie wszystkich służb mają ostatnio także walor edukacyjny i wprowadzają dzieci i młodzież w problematykę zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać. 

(szel)

Fot. Paweł Szeliga

 

Komentarze

Komentarze (3)

  • 9 grudnia, 2016 o 12:11 pm olo

    No niestety, choć bym nie chciał ale muszę użyć stwierdzenia, które od razu ciśnie się na usta: Towarzystwo Wzajemnej Adoracji.

  • 9 grudnia, 2016 o 3:39 pm Olek z Bryjowa

    Piękna tradycja urzędnik – starosta nagradza medalami innych urzędników wszystko w światłach kamer. Za to że bohatersko rozwiązują problemy nie znane w żadnym normalnym kraju. A cały ten cyrk za nasze podatki…..my was nagrodzimy w wyborach !

  • 9 grudnia, 2016 o 4:37 pm mietek

    swoj robi dobrze swojemu

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"