Polityka

Nie żyje Józef Oleksy

Opublikowano: 9 stycznia, 2015 o 9:44 am   /   przez   /   komentarze (0)

Zmarł Józef Oleksy, były premier, marszałek Sejmu, polityk SLD, działacz PZPR. Miał 68 lat. Odszedł nad ranem po ciężkiej chorobie – poinformował sekretarz generalny SLD, Krzysztof Gawkowski.

Józef Oleksy urodził się 22 czerwca 1946 roku w Nowym Sączu. Skończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego Szkoły głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Był dziekanem i wykładowcą na Wydziale Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów, wykładowcą Szkoły Głównej Handlowej. Zasiadał w radach nadzorczych KSP Polonia, Warszawa SSA, J.W Construction , J.W Biochemical.Był doktorem nauk ekonomicznych.

W PRL był m.in. I sekretarzem Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Białej Podlaskiej, a także ministrem w rządzie Mieczysława Rakowskiego. W III RP był premierem, dwukrotnie marszałkiem sejmu, wicepremierem, ministrem spraw wewnętrznych i administracji, a także przez pewien czas stał na czele Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Polityk od 10 lat zmagał się z chorobą nowotworową. Od kilku dni informowano, że jest w ciężkim stanie a 2 stycznia trafił do Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie.

Był żonaty.Miał dwoje dzieci: syna Michała i córkę Julię.
źródło: wp.pl, wiadomosci,pl

 

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"