Polityka

O zdrowiu publicznym z chińską delegacją

Opublikowano: 15 kwietnia, 2015 o 5:50 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Polska służba zdrowia, planowane inwestycje w małopolskich szpitalach, a także kwestia zanieczyszczenia powietrza – tego w dużej mierze dotyczyło wtorkowe spotkanie wicemarszałka Wojciecha Kozaka z delegacją z Prowincji Jiangsu w Chinach. Wśród gości znalazł się m.in. Zhu Bulou, Zastępca Sekretarza Generalnego Rządu Ludowego Prowincji Jiangsu, który jest w tym rejonie odpowiedzialny za zdrowie publiczne.

– Tego typu spotkania mają zawsze ogromną wartość. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk. Dlatego ufam, że Państwa wizyta w Polsce, a w szczególności w naszym regionie, będzie owocna i inspirująca – mówił witając chińską delegację wicemarszałek Wojciech Kozak.

Odwiedzający Kraków chińscy eksperci oprócz spotkania z władzami regionu, mieli również okazję zobaczyć Krakowski Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, gdzie zapoznali się m.in. z wynikiem ostatnich inwestycji.

Przypomnijmy, Województwo Małopolskie współpracuje z Prowincją Jiangsu od 2004 roku – wtedy właśnie podpisano deklarację o współpracy w dziedzinach: zaawansowanych technologii, rozwoju gospodarczego i handlu, rolnictwa, edukacji oraz wymiany kulturalnej.

UMWM

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"